Tribulus terrestris: co se skrývá pod tímto tajemným názvem? Revitalizační bylinka!

Tribulus terrestris (Kotvičník zemní) je léčivá rostlina obsahující saponiny a flavonoidy, např. kvercetin, kaempferol a isorhamnetin. To vše propůjčuje této bylince protizánětlivé, antioxidační, posilující, rekondiční, ale i afrodiziakální účinky. Kromě toho pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi.

Tuto rostlinu lze konzumovat ve formě čaje nebo jako doplněk, který můžete zakoupit v lékárnách nebo online obchodech. Měl by být však užíván pod odborným dohledem.

Jeho dávka se totiž stanovuje podle aktuálního zdravotního stavu a věku. Navíc se užívání tohoto doplňku po dobu delší, než 90 dnů ani nedoporučuje. Pokud vám však chybí elán a chuť do života, mohl by vám pomoci.

K čemu dalšímu slouží?

  • Stimuluje sexuální apetit u mužů a žen
  • Zlepšuje sexuální uspokojení
  • Bojuje proti sexuální impotenci u mužů
  • Zvyšuje produkci spermií
  • Zlepšuje působení inzulínu – snižuje inzulínovou rezistenci

Některé studie navíc ukazují na to, že užívání doplňku Tribulus terrestris cca 2 týdny před namáhavou fyzickou aktivitou, může snížit poškození svalů způsobené cvičením.

Ke správné funkci inzulínu je doporučená dávka 1 000 mg denně a pro zlepšení sexuální touhy nebo impotence, je to v rozmezí 250 až 1 500 mg denně.

Možné nežádoucí účinky

Mezi nejčastější vedlejší účinky patří bolest žaludku, průjem, nevolnost, zvracení, zácpa, neklid, potíže se spánkem nebo zvýšené menstruační krvácení. Při nadměrném požití je spojen s rizikem poškození ledvin a jater.

Kontraindikace

Tribulus terrestris by neměl být používán u těhotných nebo kojících žen, u lidí se srdečními nebo hypertenzními problémy či při léčbě lithiem. Kromě toho Tribulus terrestris ohrožuje interakcí s léky k léčbě cukrovky. Vždy je tedy potřeba zvážit vhodnost podávání tohoto doplňku.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares