Tipy na leden, které vás udrží v kondici

Také nejste příznivcem zimy? Ani ona nenechává naše tělo v kondici, pokud tedy zrovna nemyslíme sport v přírodě a procházky. Ohrožuje pleť, vysušuje rty, bere nám čerstvé sezónní ovoce plné vitamínů, atd. Pojďme si představit jednotlivé body.

1. Jelikož v zimě pleť trpí, dopřejte si masku, která pokožku bude hydratovat, ale i jí výživí. Dobrými surovinami je med a tvaroh.

2. Používejte balzám na rty. Krásně ústa zjemní a zvlhčí. Zima je jako dělaná na to, aby vysušovala kůži a ona tím popraskala. Pomáda na rty regeneruje a hojí. Vybírejte ji s ohledem na to, jaké složky obsahuje. Výborný je třeba rakytník nebo propolis.

3. Jezte hodně kořenové zeleniny, hlavně celeru. Ať už sáhnete po bulvovém nebo řapíkatém celeru, je to v podstatě jedno. Oba mají spoustu vitamínů, minerálů a vlákniny. Celer navíc není vůbec drahý – jedná se o levnou ingredienci, která není nikterak kalorická. Hodí se do zeleninových polévek, ale můžete si ho dát i v syrové podobě. Výborně chutná v kombinaci s mrkví, tvarohem a česnekem. Taková zdravá pomazánka není jistě na škodu.

4. Zbylo vám cukroví? Neodhadla jste dávku a teď je vám ho líto vyhodit? Vsaďte na úschovu do mrazáku, nebude vás to lákat uzobávat. Už musíte být cukroví přejedení celá rodina, jsou to momentálně už jen další kilogramy.

5. Ne všichni vlastní to štěstí, že prožívají radost ve vztahu a řada z nich se bortí právě ve fázi, kdy je člověk ve stresu a zjistí, že už to není dávno tak, jak se vztah vyvíjel na začátku. I svátky dokážou uvědomit, že už k nám někdo třeba nepatří a naše cesty se rozešly. Každý má najednou jiné představy o životě a úplně rozdílné hodnoty.

Smiřte se s tím a pořiďte si domů nějakého mazlíčka. Sami zvažte, na co se teď cítíte. Třeba pejsek je pro vás teď náročný, podobně jako kočička nebo králíček. V poslední době se trendem stali šneci. Takový obří šnek Achatina achatina nebo strašilka Extatosoma tiaratum je ideální volbou, protože nejsou náročné na údržbu.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares