7 finančních tipů pro matky samoživitelky

Být matkou a být na to všechno úplně sama je už samo o sobě heroický výkon hodný obdivu. Jen ty, které to zažily, mohou skutečně pochopit, co vše to obnáší. A to po všech stránkách -psychické, fyzické, sociální a samozřejmě finanční. S našimi tipy budete alespoň na poslední aspekt lépe připravena.

  1. Snažte se snížit si své splátky po dobu, co budete na mateřské dovolené. Vaše výdaje budou už tak dost vysoké a krátkodobá úprava úvěru obvykle nebývá problém.
  2. Kontaktujte finančního poradce a zkonzultujte, které finanční nástroje by se mohly hodit vám či vašemu dítěti. Některé banky nabízí výhodné účty pro děti se zajímavým úročením.
  3. Sestavte si realistický finanční plán a dodržujte ho. Opět vám může pomoci váš finanční poradce. Pamatujte také na nečekané výdaje pro případ, že se rozbije pračka nebo budete muset třeba vynaložit větší finance na zdravotní péči.
  4. Spořte si. I kdyby jen pár korun měsíčně, každá naspořená koruna má cenu a v budoucnosti budete ráda, že jste si odpustila jednu návštěvu cukrárny.
  5. Nesrovnávejte se. Ano, většina ostatních maminek na tom možná skutečně bude líp než vy, ale to není důvod k pesimismu a ztrátě odhodlání.
  6. Hledejte, kde ušetřit. Existuje velké množství produktů každodenní potřeby, na kterých se dá ušetřit ve slevách či akčních výprodejích. Věci, na kterých tolik nezáleží kupujte vždy nejlevnější – např. cukr, toaletní papír, máslo, mléko apod.
  7. Naučte se říkat ne. A to ať už svému dítěti nebo sobě. V žádném případě se dále nezadlužujte. Vysvětlete svému dítěti, že nemůže mít vše, co jeho kamarádi a i jej motivujte k šetrnému zacházení s penězi.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares