Kontroverze okolo císařského řezu stále trvá

Kolem císařského řezu panuje celá řada mýtů a předsudků. Pokud také patříte mezi ty, které považují císařský řez za “pohodlnější” či “módní” způsob porodu, čtěte dál a třeba změníte názor.

1. Lehký porod neexistuje

Že je porod císařským řezem bezbolestný? Hloupost! Jako každá operace, i císařský řez je nesmírně bolestivou záležitostí a jen málokdy se obejde bez pooperačních komplikací.

2. Bezpečí dítěte je nejpřednější

Císařský řez se jen málokdy provádí bez opravdu dobrého důvodu. Takovým důvodem pak bezpochyby je zdraví matky a především bezpečí dítěte. Za určitých okolností by porod “normální” cestou pro novorozence znamenal téměř jistě smrt či vážné zdravotní obtíže.

3. Na způsobu porodu nesejde

Ať už jste porodila jakkoliv, sdílíte se všemi matkami stejný osud – provází vás bolesti, vyrovnáváte se s psychickými obtížemi, prožíváte zcela stejné pocity a leží na vás stejná zodpovědnost.

4. Šance na víc dětí klesají

Císařský řez představuje pro tělo natolik velkou zátěž, že je velice neobvyklé, aby tímto způsobem žena porodila více než 2 děti. Samozřejmě existují výjimky, ale s každým dalším těhotenstvím se riziko zvyšuje a v některých případech se dokonce další porod vůbec nedoporučuje.

5. Jakákoliv kritika je nevhodná

Zpochybňování císařského řezu a negativní hodnocení matek, jež jej podstoupily je každopádně velmi nemístné. Váš názor může být jakýkoliv, ale pokud vás o něj nikdo nežádá, nechejte si své hodnocení raději pro sebe. Nikdy nemůžete znát skutečné důvody a pohnutky a můžete tak snadno někomu ublížit nebo se samy ztrapnit.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares