Jak zvládnout izolační krizi v mateřství? 2. díl

V prvním díle jste se dozvěděla, jak se osamělost projevuje, proč se tak můžete cítit, ale ještě nevíte, jak z toho začarovaného kruhu ven.

Je kojení jedinou variantou?

První možností je, že mléko zkrátka a jednoduše odstříkáte a dáte někomu z rodiny. Ten může miminko nakrmit, i když nejste zrovna s ním a potřebovala jste si něco zařídit.

Jen je důležité, aby se to nestalo pravidlem, jelikož děti často krmené lahvičkou, následně odmítají sát z přiloženého prsu. Pokud je dítě již krmené umělou výživou, máte to v tomto směru jednodušší. Zbytečně se však kojení nevzdávejte, dítě mlékem dostává spoustu přirozených živin a látek na imunitu, tzv. imunoglobulinů.

Nicméně fakt, že kojíte, ještě neznamená, že dítěti nemůžete dát najíst na veřejnosti. Je plno takových maminek, které kojení berou jako součást jejich společenského života. Kojit je přece umožněno každé mamince a nemusí zrovna kojit před zraky ostatních, určitě to lze i někde v ústraní.

Plánujte své cíle tak, abyste je dokázala splnit a nebyla z toho následně frustrovaná. Jdete na návštěvu ke kamarádce? Pak to bude zřejmě snadné, protože kamarádka vám „azyl“ na kojení poskytne. Horší je to s cestami a kojením venku. Ne vždy to pro vás asi bude příjemné, proto volte místa, kde předem víte, že dítě nakrmíte. Sociální návštěvy známých můžete podpořit ještě další aktivitou. Čtěte dále.

Kluby, herny a sociální sítě

Existují nejrůznější kluby pro maminky s dětmi, herny a mateřské skupiny na sociálních sítích. Jestliže se tedy chcete seznámit i s někým jiným, určitě nové kontakty navážete. Nebudete si připadat tak osamělá a budete spokojenější. Plno maminek potká nové kamarádky již třeba před porodem nebo v samotné porodnici.

Někdy jsou také lidé kolem vás raději bez sociálního styku i z toho důvodu, že se vám třeba bojí ozvat. Ví, že zrovna nedisponujete dostatkem času, proto se ani neodváží vás kontaktovat a čekají až tento první krok učiníte vy. Nebojte se si občas přiznat, že některé věci prostě nezvládáte. Nechte si pomoct a odpočiňte si. Ono se nic nestane, když vyrazí s kočárkem na vycházku někdo z rodiny a vy si doma uděláte svoje pohodlí.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares