Jak si vyrobit vlastní čistič na koberce a skvrny?

Tento přírodní domácí sprej na čištění koberců skutečně funguje. Odstraňuje nejen skvrny, ale také pachy, o čemž by nejeden majitel zvířecích miláčků mohl vyprávět…

Když se na koberec navíc něco převrhne a vylije, pak je jasné, že potřebujete při ruce dokonalý přípravek. Pokud žijí v domácnosti děti, je těchto pohrom na světě hned několik!

Komerčně vyráběné čističe koberců jsou bohužel na chemické bázi

Zkuste na to jít přírodně, je to daleko šetrnější a dokonce i ekologičtější přístup.

Mnoho čistících prostředků je známých tím, že mění strukturu, ale také barvu. Koberce tak mohou ztratit svůj jas a intenzitu barev. Z krásné syté barvy se stane vybledlá a koberci zbytečně přidá na stáří.

Všechny ingredience pro recept jsou běžné a není tedy problém je sehnat.

Jaké to jsou?

Bílý ocet

Ocet si poradí i s odolnými skvrnami, zejména od domácích mazlíčků. Má výborné schopnosti a eliminuje jakékoliv hluboké znečištění.

Ocet zředíme vodou, aby nebyl tak kyselý. Tuto surovinu je bezpečné používat na většinu tkanin a nutno podotknout, že je nesmírně účinná.

Sůl

Sůl se v tomto přírodním receptu vyskytuje kvůli tomu, že na sebe naváže nečistoty (včetně tvrdých skvrn – červené víno nebo silný ovocný džus).

Na skvrnu nejprve nasypte trochu soli, aby vpila tekutinu. Nechte 10 – 15 minut působit a poté použijte náš skvělý čistič.

Levandulový esenciální olej

Levandulový esenciální olej dodává spreji ještě více deodoračních vlastností a pomáhá v boji proti bakteriím a virům, které se skrývají ve vašich kobercích.

Je to jeden z nejvšestrannějších esenciálních olejů a je bezpečný pro použití u dětí i domácích zvířat.

Recept na domácí čistič koberců ve spreji – ingredience:

  • 1 šálek bílého octa
  • 2 šálky vody
  • 2 lžičky soli
  • 15 kapek levandulového esenciálního oleje

Instrukce

Smíchejte ocet a vodu ve velké lahvi s rozprašovačem. Přisypte sůl a nakapejte levandulový esenciální olej.

Uzavřete a protřepejte. Hojně postříkejte koberec a mezi jednotlivými vstřiky, lahvičku vždy znovu proklepejte. Nechte koberec zaschnout a poté vysajte. V případě potřeby postup zopakujte.

Štítky: , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares