Jak pečovat o ženské intimní zdraví

V době, kdy dosáhnou dospělosti, je důležité, aby ženy zaujaly aktivní přístup ke zdravotní péči. To znamená, že prioritou je naplánovat rutinní screeningy a služby.

Zachycení problému dříve může mít za následek jednodušší a účinnější léčbu. Z dlouhodobého hlediska to může také znamenat nižší náklady. Pravidelná preventivní péče může dokonce pomoci identifikovat váš potenciál pro onemocnění dříve, než k němu dojde.

Všeobecné zdravotní prohlídky

Každá žena by měla mít alespoň jednou za rok návštěvu gynekologa. Návštěva umožňuje lékaři přezkoumat vaši anamnézu, posoudit riziko určitých onemocnění, navrhnout očkování a diskutovat o změnách zdravého životního stylu. Mnozí také provádějí testy, pokud je to nutné. Můžete také diskutovat o formách antikoncepce během této návštěvy.

Reprodukční a sexuální zdraví

Počínaje věkem 21 let by ženy měly absolvovat screeningový test na rakovinu děložního čípku. Typ testu a frekvence testu závisí na vašem věku a dalších rizikových faktorech. Pap stěr (cytologický) nebo Pap test je lékařský test prováděný lékařem. To je obvykle součástí pánevní zkoušky během návštěvy ženy.

Během Pap stěru, Váš lékař shromáždí buňky z děložního čípku, který je na dně dělohy. Tyto buňky jsou analyzovány na cokoli neobvyklého, aby se zjistily rakovinné nebo dokonce prekancerózní buňky.

Emocionální zdraví

Váš lékař by se vás měl také zeptat na otázky týkající se vašeho emocionálního zdraví. Pokud máte pocity beznaděje, došlo ke změnám ve spánku (příliš mnoho spánku nebo příliš málo), změny chuti k jídlu nebo nemáte zájem o věci, které vás dříve zajímaly, poraďte se se svým lékařem. I když se jen necítíte samy sebou, promluvte si se svým lékařem. A buďte zcela upřímné.

Ordinace lékaře je také bezpečným místem, kde můžete mluvit o domácím násilí. Ve skutečnosti se vás lékař může zeptat, zda se cítíte bezpečně doma. Pokud se cítíte uvězněni v násilném vztahu, informujte svého lékaře.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares