Pleťové masky ze snadno dostupných surovin

Která z žen by netoužila mít pokožku bez vrásek, hydratovanou a s mladistvým vzhledem. Některým se to daří poměrně snadno, jiné se však potýkají s celou řadou obtíží. Patří mezi ně pokožka suchá, mastná, s akné nebo s přibývajícími vráskami. S některými obtížemi mohou, alespoň částečně, pomoci pleťové masky připravované ze surovin, které určitě nalezneme v naší domácnosti. Kromě toho, že si připravíme pouze potřebné množství, také víme, co maska obsahuje a že se v ní nevyskytují žádné škodlivé látky, které způsobí podráždění pokožky.

Mastná pokožka

Mastná pokožka bývá také velmi často lesklá. Snížit výskyt mastnoty by mohla pomoci maska připravená z medu a banánu. Postačí smíchat jeden zralý banán a 2 lžíce medu. Před její aplikací je potřeba nejprve obličej umýt vlažnou vodou, následně masku jemně vetřít do pokožky obličeje a zaměřit se především na T-zónu, nechat působit po dobu 20 minut a pak pečlivě smýt.

Maska proti akné

Akné se neobjevuje pouze na pleti mladé. Jedná se o zdravotní komplikaci, která není životu nebezpečná, ale působí nevzhledným dojmem. Pro přípravu pleťové masky, jež může v boji proti akné pomoci, postačí 3 lžíce ovesných vloček, 1 lžíce plnotučného mléka a 1 lžíce medu. Všechny suroviny dáme do mixéru a vytvoříme kompaktní směs, kterou naneseme na obličej a necháme působit po dobu 20 minut.

Maska na suchou pokožku

Suchá pokožka má tendenci se loupat a často bývá velmi citlivá a podrážděná. Ideální maskou je směs aloe vera a okurky. Pro její přípravu postačí 1/2 okurky rozmixovaná v mixéru a smíchaná se dvěma lžícemi gelu z aloe vera.Vzniklá směs se opatrně vmasíruje do pokožky a nechá se působit po dobu 30 minut.

Maska proti vráskám

Vrásky se objevují jako přirozený doprovod stárnutí pokožky. Jejich výskyt můžeme oddálit díky pravidelné a pečlivé péči a pleťovým maskám. Jedna taková se dá připravit z papay a medu. Pro její přípravu je potřeba polovina papay, kterou je potřeba rozmixovat. Do vzniklého pyré se zamíchají 1 lžíce medu a 2 lžičky mléka. Vzniklá směs se nanese na obličej a nechá působit po dobu 20 minut.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares