Zimní potraviny, které vás na sklonku chladného období dostanou do kondice

Jaké ovoce je na top seznamu zimních potravin? Jedná se o granátové jablko. Obsahuje totiž řadu vitamínů a živin. V první řadě především vitamín C, draslík a fosfát.

Všechny jeho složky jsou zárukou posílení imunitního systému a dokonce působí proti zánětu. Lidé s bolestivou artritidou by měli granátové jablko do své stravy zařadit na 100 %.

Granátovým jablkům se rovněž přisuzují protirakovinné vlastnosti. Extrakt z granátového jablka pomáhá předcházet rakovině kůže, zatímco extrakt z oplodí granátového jablka je prospěšný při léčbě rakoviny prsu. Semínka z ovoce můžete přidat do salátu nebo je přimíchat do bílého jogurtu nebo si z nich vyrobit šťávu.

Filet z lososa

Pokud jde o ryby, pak se určitě budete chtít zakousnout do pěkného filetu z lososa. Losos obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které jsou nejen zdravé, ale mohou být dokonce účinné při zvládání depresí a dalších poruch nálad.

Ryby jsou skvělou alternativou k červenému masu. Dodáte tělu pořádnou dávku bílkovin. Losos je super zdrojem vitamínu D, ten je velice důležitý pro vstřebávání vápníku a udržování imunity.

Brusinky

Jsou plné antioxidantů, tudíž také prevencí rakoviny. Vitamín C je jedním z nejúčinnějších antioxidantů, který naleznete právě v brusinkách. Pomáhají zahnat chmury a současně se o nich říká, že podporují boj proti infekcím močových cest vytlačením bakterií.

Grapefruity

Tyto velké citrusové plody jsou nabité vitamínem C, který může v zimě dodat vašemu imunitnímu systému potřebnou sílu. Navíc má schopnost spalovat tuky.

Vlastní užitečný profil vlákniny, takže u zasytí. Vůně grepu by vás měla uspokojit i co se týče dalšího mlsání. Ovlivňuje údajně enzymy v játrech. Snižuje hladinu inzulínu, což tělu umožňuje spalovat kalorie. Nestačí je uložit do formy tuku.

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares