5 úžasných věcí, které jste o svém nenarozeném miminku nevěděli

Nenarozený život je plný úžasných tajemství! Odhalte alespoň některé z nich a žasněte nad dokonalostí nenarozených dětí.

1. Pije svou vlastní moč

Již koncem 3. měsíce začíná díte produkovat moč. A samozřejmě není, kam by mizela. Proto se rozpustí do tekutiny, která miminko obklopuje, a to ji tak znovu absorbuje a celý koloběh se opakuje.

2. Otevírá oči

Přibližně od 28 týdne těhotenství už čas od času otevře oči. Mnoho toho ale neuvidí – spíše dokáže rozeznávat světlo od tmy a bude na náhlé ostré světlo reagovat pohybem.

3. Pláče

Skutečně! Vědci zjistili, že od 28. týdne může dítě na negativní podněty reagovat chováním připomínající pláč – otevírá ústa, chvěje se mu brada, stahují se mu svaly v obličeji.

4. Ale také se usmívá

Stejně jako dokáže projevit svou nelibost, umí vyjadřovat i radost.

5. Hraje si s pupeční šňůrou

Od 30. týden těhotenství má miminko již vyvinuté ruce i nohy a umí i otevírat oči – jak jinak tedy zahnat nudu, než si hrát? A protože nic jiného není dostupné, stává se hračkou i pupeční šňůra.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares