Chovejte svá miminka co možná nejvíc – pomůžete vývoji jejich mozku!

Nový výzkum ukazuje, že chování miminek má obrovský přínos pro vývoj jejich mozku. A to zvláště u dětí, které se narodily nedonošené.

Konečně máte pádný argument, když vás někdo obviní z toho, že své dítě příliš rozmazlujete, když ho často nosíte a mazlíte se s ním. Výzkum potvrdil, že chování není ve skutečnosti nikdy dost a hojnost dotyků je nezbytným předpokladem pro správný vývoj vašeho dítěte. Ukázalo se také, že předčasně narozené děti reagují na dotyk o poznání méně než děti, které strávily celých 9 měsíců v bezpečném prostředí dělohy.

Takové děti tedy potřebují, aby se jich maminky dotýkaly co možná nejvíc – jen tak si dítě bude schopno správně rozvinout cit pro vnímání dotyků a reakci na ně.  Tímto způsobem lze výrazně přispět k tomu, aby se i předčasně narozené děti rychle dostaly na úroveň ostatních děti a v budoucnosti v ničem nezaostávaly.

Dotyky jsou nicméně důležité ať se vaše miminko narodilo předčasně či nikoliv. Fyzický kontakt s matkou, resp. oběma rodiči, je zcela nenahraditelný a do budoucna výrazně ovlivňuje emoční schopnosti dítěte. Až vás tedy někdo příště bude kárat za přílišné chování miminka – neváhejte a dejte mu tento článek k přečtení, jistě ho to umlčí.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares