Pomáda na vlasy: domácí recept proti vysoušení – ideální na léto

“Pomáda” na vlasy jistě evokuje stejnojmenný známý muzikál, kde vystupuje John Travolta, ale o něm dnešní článek rozhodně nebude. My si představíme ryze česky vyrobený produkt, který vašim vlasům dodá v létě vláhu a svěží pocit.

Přirozený a nemastný vzhled vlasů

Je jedno, jestli máte dlouhé nebo krátké vlasy, každý střih vyžaduje tu správnou péči. A tím nejsou na mysli zplihlé a mastné vlasy. Co vás může v obchodě šokovat je, že produkty bývají dost často s obsahem parabenů, formaldehydu, aromat a dalších nežádoucích složek.

Tento výrobek ocení zejména ženy s malými dětmi, které mohou maminkám strkat vlasy i do úst, což v případě chemického složení jistě nebude nic zdravého.

Objevte s námi kouzlo přírody, které v podobě včelího vosku a olejů, propůjčí vlasům lesk,pružnost a jemnost.

Domácí pomáda na vlasy – ingredience:

Včelí vosk

Udržuje kondicionér nemastný a dodává mu pevné složení.

Kokosový olej

Vlasy krásně zvláční a napraví jejich strukturu. Navíc bojuje proti lupům! Parádní věcí na kokosovém oleji je to, že je poddajný a měkký.

Bentonitový jíl

Bentonitový jíl je hrubší prášek vyrobený z přirozeně se vyskytujícího sopečného popelu. Mnoho lidí jej používá v obličejových maskách a pro další vnější kosmetické ošetření.

Esenciální olej ze santalového dřeva

Jeden z nejoblíbenějších éterických olejů v péči o vlasy. Pomáhá upravovat vlasy bez vysoušení a jako bonus luxusně voní.

Domácí maska – složení:

  • 2 lžíce včelího vosku
  • 3 lžíce kokosového oleje
  • 2 lžičky bentonitové hlíny
  • 10 kapek esenciálního oleje ze santalového dřeva

Instrukce:

Rozpusťte včelí vosk a přidejte kokosový olej. Míchejte, dokud se směs nerozpustí. Stáhněte sporák a přidejte bentonitový jíl. Směs se za stálého míchání nechte mírně vychladnout a nakapejte esenciální olej. Přelijte do nádobky.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares