8 potravin, které zvýší počet spermií a tím i šanci na početí

Už je to pár měsíců, co jste se začali snažit o děťátko, ale nedaří se vám? Měsíc co měsíc na vás čeká zklamání. Místo dvou čárek na testu je jen jedna. Možná je na vině nedostatek spermií u vašeho partnera. Zvyšte jejich počet vhodnou stravou.

Za nízkým počtem spermií často stojí nedostatek zinku a potřebných vitamínů. Zkuste změnit stravu a postarejte se o zvýšené počtu spermií u vašeho partnera.

Jak přirozeně zvýšit počet spermií?

Nemusíte hned běhat k doktorovi. Zkuste to nejdřív pěkně v klidu, z bezpečí vašeho domova.

Zařaďte do vašeho života pravidelný pohyb, vyhýbejte se některým lékům, eliminujte stres, skoncujte s kouřením, dopřejte si dostatek spánku, doplňte do těla zinek, vitamín D i vápník. A co strava?

Potraviny, které zvýší počet spermií

Ústřice

Jeden z nejbohatších zdrojů zinku, který pomáhá k produkci zdravých spermií. Navíc působí jako afrodiziakum.

Náš tip: Nepozřete ústřice, nebo za ně nechcete utrácet? Zkuste dýňová semínka nebo humra.

Hořká čokoláda

Obsahuje aminokyseliny, které znásobují počet spermií i celkový objem spermatu. Navíc je báječným antioxidantem. Směle může konkurovat plodům Acai Berry nebo granátovému jablku.

Česnek

Když vás vůně česneku neodradí, budete odměněni. Česnek v sobě ukrývá allicin, který zvyšuje průtok krve a chrání spermie před poškozením, a selen, antioxidant, který zlepšuje jejich pohyblivost.

Chřest

Účinná zbraň proti volným radikálům. Obsahuje plno vitamínu C, který zvyšuje pohyblivost spermií a objem spermatu.

Banány

Vědci zjistili, že banány zvyšují mužsské libido, regulují pohlavní orgány a jsou plné vitamínů C, A a B1, které zvyšují schopnost produkovat dostatek spermií.

Brokolice je plná vitamínu A

Ten pánové potřebují v dostatečné míře. Nedostatek vitamínu A je totiž častou příčinou neplodnosti a pomalých spermií. Kromě brokolice ho najdete i v meruňkách, špenátu, červené paprice a mrkvi.

Vlašské ořechy

Co je báječným zdrojem Omega-3 mastných kyselin? Vlašské ořechy. Jejich konzumace nejen zvýší počet spermií, ale zvýší i průtok krve do pohlavních orgánů. Dalším zdrojem Omega-3 mastných kyselin jsou krabi, lososi a dýňová semínka.

Ženšen

Afrodiziakum, které se používá k léčbě neplodnosti už pěknou řádku let. Zvýší hladinu testosteronu, zvýší průtok krve do pohlavních orgánů, pomáhá v léčbě erektilní dysfunkce.

Zdroj: www.motherandbaby.co.uk

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares