Vánoční výzdoba, jak se patří: zapojte i děti – 1. díl

Také patříte mezi milovnice výzdoby? Máte pocit, že byste si bez toho Vánoce ani neužila? Přinášíme vám pár tipů, jak na to. Ono totiž záleží na mnoha detailech, jako je třeba ubrus nebo okna.

Každý akcent domácnosti bude mít svou nezastupitelnou úlohu. Letošní barvou Vánoc je tmavě modrá. Nechte se okouzlit touhle nádhernou tajemnou barvičkou a dekorace tvořte v tomto oceánském stylu. Modrá je výborná barva proti stresu a dokáže navodit příjemný klid. Tak sem s ní! Všichni jsme už zvědaví..

Stolování s grácií a elegancí

Kvalitní sváteční servis nádobí v luxusní temně modré barvě je společně se zlatou, přepychovou a hlavně také osvědčenou kombinací. Krásně však vypadá i s barvou slonové kosti. Pokud možno volte bílý ubrus, na kterém vše parádně vynikne. Nebo na velký bílý ubrus položte ještě jeden menší, klidně barevnější. Příbor převázaný bílou stužkou je jedinečný, budí dojem čistoty.

Co nesmí na každém stole chybět? Tak samozřejmě ubrousky, skleničky na přípitek, ale i drobnosti jako šupiny z kapra nebo větvička jehličí či šišky. Možností, jak dekorovat stůl je celá řada. Nicméně stůl by neměl působit přeplácaným dojmem, nehledě na to, že je nutné místo na talíře a další pochutiny.

Vánoce v ložnici

Ano, ale střídmě. Není úkolem to tu vyzdobit jako v santovské světničce. Postačí někam zavěsit jmelí, umístit pár vánočních ozdob, např. za rám zrcadla a pár svíček na parapet. V jednoduchosti je síla. S blížícími se Vánocemi se vám bude skvěle usínat, když tu bude něco, co vám bude Štědrý den připomínat. Třeba i přehoz nebo povlečení.

Mimořádně pěknou dekorací je pak i lucernička, velmi oblíbená, jelikož najde své uplatnění všude. Prostorné lucerny umožňují dát dovnitř svíčku ve skle, kterou jen tak vítr nesfoukne.

Chybí vám sněhové vločky?

Bohužel jsou již řadu let Vánoce bez sněhu. Neklesejte na mysli a pořiďte si sněžítko. To vám dodá tu pravou vánoční atmosféru. V dalším díle se pak dozvíte, jak na vánoční výzdobu oken.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares