Vraťte se po porodu do formy!

Upřímně – po porodu naše tělo nevypadá zrovna dvakrát nejlíp. Povolená kůže, strie, pozůstatky těhotenských kil… důležité je ale neztratit sebevědomí a co nejrychleji se znova vrátit do formy!

Připojte se k poporodní skupině

Spojit se s jinými maminkami je určitě dobrý nápad. Budete se vzájemně motivovat a navíc si můžete popovídat o starostech, které vás s čerstvě narozeným miminkem čekají. Profesionálně vedené cvičení vám navíc zaručí, že se hned po porodu úplně nestrháte.

Hýbejte se

Brzy zjistíte, že najít si každý den čas na posilování není zas taková legrace. Porot neváhejte k pohybu využít doslova každé volné minuty – pokud to jen trochu jde choďte co nejvíce pěšky a pokud to počasí dovolí buďte i s miminkem co nejvíce na čerstvém vzduchu. Pomůže vám to rychleji se dostat na původní váhu, ale také zahnat chmury a pocity osamělosti, které někdy mohou přijít.

Nebuďte na sebe moc přísné

Našimi největšími kritiky jsem my samy. To, že máte pár kilo navíc přece není žádná tragédie a s trochou úsilí můžete být za pár měsíců zase ve formě. Postávání před zrcadlem a sledování každého faldíku skutečně nepomůže. Lepší bude, když se k aktuální situaci postavíte jako k výzvě a nenecháte se odradit ani počáteční únavou a pocity rezignace.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares