4 věty, které nikdy neříkejte těhotné single mamince

Být těhotná a sama je už samo o sobě dost těžké. Nepříjemné dotazy tomu opravdu nepřidají. Tak buďte citliví a vyhněte se nezdvořilým pohledům i otázkám.

1. Kdo je otcem?

Ptát se na otce dítěte je nevhodné v každé situaci – bez ohledu na to, zda je žena vdaná, ve vztahu a nebo nezadaná. Je to zcela soukromá záležitost a vám do toho rozhodně nic není.

2. Vy teda máte odvahu!

Vychovávat dítě je vždycky odvážné. A nezáleží tolik na tom, zda jste na to sama nebo máte partnera. Maminka, která je single navíc ví, že to nebude jednoduché, ale přesto se tak rozhodla. Není třeba dělat z toho drama.

3. Jaké máte plány?

Lepší je ptát se “Jak vám můžu pomoct?”. A pokud možno myslet svou nabídku zcela vážně. Pokud je to od vás jen zdvořilostní fráze, raději ji se jí vyhněte úplně. Nikdo v této chvíli nestojí o prázdná slova.

4. Musí být těžké být na všechno sama.

Jistě, bylo by o mnohem lepší mít se o koho opřít a s kým sdílet všechny radosti i starosti těhotenství. Ale bezpochyby je možné být single, těhotná a přesto šťastná. Nevnucujte tedy nikomu své představy a raději se inspirujte, jak se dají těžké situace zvládat s grácií a odvahou.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares