Znáte tyhle přírodní kosmetické elixíry?

Přírodních doplňků v péči o pleť je celkem dost, ale my vám přinášíme ty nejosvědčenější. Kromě toho, že získáváme živiny z potravy, musíme ošetřovat i zvenčí naší pokožku.

Správné složky můžete čerpat z těchto zdrojů: mandle, arganový olej, olej z čajovníku, avokádový olej, bambucké máslo a gel z aloe vera. Pojďme si k jednotlivým ingrediencím něco povědět.

Mandlový olej

Mandlový olej je bohatý na řadu vitamínů, konkrétně na vitamín E. Pleť hodně hydratuje, a proto se doporučuje pro téměř každý typ pleti, od suché až po mastnou. Jeho nadměrné užívání by však mohlo způsobit ucpání pórů a vyražku na pokožce.

Arganový olej

Arganovému oleji se někdy také přezdívá „tekuté zlato“, což má své opodstatnění. Tento olej obsahuje totiž mnoho antioxidantů a živin, jako jsou esenciální mastné kyseliny a vitamín E. Bojuje proti předčasné stárnutí a pomáhá pokožce získat hedvábný vzhled.

Čajovník

Olej z čajovníku je také jedním z nejpoužívanějších olejů v pleťových produktech. Má mnoho různých výhod pro pokožku – od léčby psoriázy, zmírnění oparů až po akné. Olej z čajovníku vlastní také potenciál, kterým je účinnost zabíjet mnoho bakterií (brání výskytu černých teček na obličeji). Tento éterický olej je na pokožku příliš drsný, doporučuje se ho smíchat s jiným olejem, např. arganovým nebo ze sladkých mandlí.

Bambucké máslo

Bambucké máslo je bohaté na mnoho minerálů a vitamínů, jako jsou vitamíny A a E, také na esenciální mastné kyseliny. Z tohoto důvodu je to velmi oblíbená přísada pro péči o pleť. Pomáhá zvlhčovat pokožku a léčí ekzémy.

Aloe vera

Aloe vera gel je pro pleť velmi zklidňujícím přípravkem. Používá se hlavně k léčbě akné a ošetření suché křehké pokožky. Jeho mocným nástrojem je i fakt, že zabraňuje stárnutí pleti, obsahuje totiž vitamín A a C. Ideální taktéž na spáleniny sluncem.

Kokosový olej

Kokosový olej je skvělou volbou pro vaše tělo a vlasy. Je přirozeně antibakteriální a protiplísňový, rovněž skvělý na atopickou dermatitidu. Mnoho žen přiznává, že ho nanáší na pleť místo drahých nočních hydratačních krémů na obličej.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares