Podpořte zdravý spánek vašich dětí

Zdravý spánek je pro náš organismus velmi důležitý. Pro ten dětský však ještě více, neboť zdravý spánek má pozitivní vliv na správný vývoj dětského organismu. Především během noci se v dětském těle vytváří růstový hormon, takž spánek, nejen kvalitní, ale také dostatečně dlouhý podporuje jeho dostatečnou produkci.

Patří vaše dítě mezi malé nespavce? Jak tedy v tomto případě docílit toho, aby byl spánek postačující? Velkou roli v tomto případě hraje výchova. Je potřeba dítěti nastavit pravidelný spánkový režim. U malých dětí je potřeba dodržovat pravidelný a pokud možno neměnný sled činností, jež předcházejí spánku. Dítě by si mělo dostat najevo, kdy je čas na hraní a další aktivity a kdy je doba na odpočinek. Toho lze docílit právě pravidelností a důsledností. Někdy se to daří rychleji, někdy je potřeba více času.

Vhodné prostředí

Na kvalitu a délku spánku má vliv i prostředí, ve kterém dítě spí. Důležitá je nejen rodinná pohoda, ale i dětská postýlka, matrace a ložní výbava.

Při výběru matrace je potřeba brát ohled na kvalitní materiály. Matrace by měla poskytovat pevnou oporu pro páteř, která se stále ještě vyvíjí a roste, měla by být prodyšná a na povrchu by měl být snímatelný povlak, který se dá snadno vyprat.

Bylinné čaje pro dobré usínání

Bylinné směsi používaly již naše babičky. Nemusí být úspěšné, ale vyzkoušet je také můžeme. Jednou z možností je heřmánek. Uvolňuje svaly a díky tomu podpoří odpočinek těla. Pozitivní vliv na dobrý spánek má také levandule, která snižuje úzkost, podporuje uvolnění a zbavuje tělo stresu. Známou bylinkou podporující dobrý a kvalitní spánek je meduňka. Pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu a má mírně sedativní účinky, které zklidní organismus. Další možností je i chmel, který se nepoužívá pouze pro výrobu piva. Obsahuje flavonoidy, jež nabízejí sedativní a relaxační účinky.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares