Podávejte dětem dostatek tekutin

Přestože tekutiny nepatří mezi živiny, naše tělo je pro své fungování také potřebuje. Pro naše tělo je to nenahraditelná látka, která má na starosti celou řadu funkcí. Mezi ty nejdůležitější patří především tvorba vhodného prostředí pro metabolické děje, podpora pocení v horkém prostředí nebo během tělesných aktivit, jež vede k tepelné rovnováze organismu, pomoc při rozpouštění většiny živin tělu potřebných a jejich následný rozvod po organismu, podpora trávicích procesů a detoxikace těla. To je jen malý zlomek toho, co mají tekutiny v našem organismu za úkol.

Připravte svým dětem domácí limonády nebo bylinné čaje

Pro nejmenší děti jsou vhodné dětské čaje, které nedráždí zažívání a nezpůsobují alergie nebo další obtíže. Větším dětem můžete připravit chutné domácí limonády, pro jejichž výrobu se nabízí celá řada sezónního ovoce. Během léta jsou to třeba jahody, borůvky či maliny doplněné o snítku máty či meduňky. Skvělou chuť nabízí také voda ochucená citronovou nebo pomerančovou šťávou s kousky melounu a máty. Vyzkoušet můžete také okurky s bazalkou.

Pro malé děti je lepší kousky ovoce rozmixovat a propasírovat do vody. Větší naopak kousky ovoce v nápoji ocení.

Bylinné a jiné čaje

Vhodnou volbou jsou čaje rooibos a honeybush a to i pro batolata. Neobsahují totiž kofein a kromě toho nabízejí řadu vitamínů a minerálů. Připravit je můžete jak ve variantě teplé, tak ve studené, která je ideálním osvěžením pro horké letní dny.

V případě bylinných čajů se nejčastěji, hlavně pro ty nejmenší, připravují odvary z heřmánku, mateřídoušky, sušených šípků nebo fenyklu či jejich směsi.

  • Bylinky na dětské neduhy

Pokud se u dětí objeví kašel, vhodnou volbou je čaj připravený z lipového květu, podbělu nebo jitrocele. Lepší spánek podpoří odvar z meduňky nebo levandule. S teplotou bojuje lipový či bezový čaj, nadýmání omezí fenykl či kmín.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares