Kojenecká výživa je adekvátní náhradou za mateřské mléko

Mateřské mléko je nejlepším zdrojem výživy pro vaše dítě. Některé ženy však nemohou nebo se rozhodnou nekojit. V těchto případech jsou dětské výživy volbou. Kojenecká výživa je speciálně vyrobena tak, aby splňovala nutriční potřeby dětí. Pokud plánujete používat umělou výživu, zde je několik důležitých tipů, aby to fungovalo pro vás a vaše dítě.

Typy kojenecké výživy

Váš dětský lékař pravděpodobně doporučí vzorec vyrobený z kravského mléka. Některé receptury jsou obohaceny železem. To znamená, že mají v sobě extra železo. Některé receptury mají málo nebo vůbec žádné železo. Většina lékařů doporučuje používat vzorec obohacený železem.

Některé receptury jsou vyrobeny ze sójového mléka místo kravského mléka. Pokud se zdá, že vaše dítě je alergické na formuli vyrobenou z kravského mléka, může lékař doporučit použití sójového mléka.

Pokud nekojíte, používejte kojeneckou výživu během prvního roku života vašeho dítěte. Běžné kravské mléko a běžné sójové mléko nejsou stejné jako kojenecká výživa vyrobená z kravského mléka nebo ze sójového mléka. Pravidelné kravské mléko a pravidelné sójové mléko neobsahují všechny živiny, které vaše dítě potřebuje k růstu a vývoji. Děti mladší než ten, který pije běžné kravské mléko nebo pravidelné sójové mléko, jsou ohroženy problémy spojenými s nízkým obsahem železa.

Kolik kojenecké výživy

Dětský lékař vám poskytne představu o tom, kolik krmit vaše dítě, když poprvé začnete používat umělou výživu. Většina dětí potřebuje každý den 2,5 unce vzorce na kilogram tělesné hmotnosti. To znamená, že osm liber dítě může vypít asi 20 uncí formule denně. To je však jen odhad. Je důležité věnovat pozornost podnětům vašeho dítěte. Kromě pláče, známky toho, že vaše dítě může mít hlad, zahrnují plácání rtů, sání a zakořenění (otočení hlavy k vaší ruce, když se dotknete jeho obličeje).

Krmte své dítě tak často, jak chtějí být krmeni. Na začátku by to mohlo být víc. To může být 8 až 12krát denně. Vaše dítě může chtít být krmeno méně často, jak rostou a může mít více výživy při každém krmení. Jak často chce vaše dítě jíst, se změní, když projde růstovými proudy. Růstové proudy se obvykle vyskytují ve věku přibližně 2 a 6 týdnů. Může se to stát znovu ve věku 3 a 6 měsíců.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares