Pochopení emocionálního zdraví vašeho dospívajícího

Dospívání je obdobím přechodu z dětství do dospělosti. Dospívající mají často silnou touhu být nezávislí. Takže mohou bojovat s tím, že jsou stále závislí na svých rodičích. Mohou se také cítit ohromeni emocionálními a fyzickými změnami, které zažívají.

Čemu dnešní dospívající čelí?

  • Zapadnout do školy a mezi kamarády
  • Být dobrý ve škole a mít dobré známky
  • Vynikat v činnostech, jako je sport
  • Být plnohodnotným členem rodiny
  • Příprava na střední školu

Cesta ke zlepšení

Komunikace vaší lásky k vašemu dítěti je tou nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, abyste mu pomohli během dospívání. Děti rozhodují o tom, jak se cítí, z velké části podle toho, jak na ně reagují jejich rodiče. Z tohoto důvodu je důležité, aby rodiče pomohli svým dětem cítit se dobře. Můžete to udělat takto:

  • Budování jejich sebevědomí a sebeúcty.Chvalte je – a buďte konkrétní. Řekněte jim přesně, proč jste na ně ohromeni nebo hrdí. Travte s nimi čas a dejte jim vědět, jak moc si jich vážíte.
  • Podporovat je emocionálně.Povzbuďte je, aby s vámi mluvili. Naslouchejte jim a pomozte jim porozumět jejich pocitům.
  • Zajistit jim bezpečí a ochranu.Dejte jim bezpodmínečnou lásku. Udržujte rutiny, aby se cítili bezpečně. Ujistěte se, že vědí, že domov je pro ně bezpečným místem.
  • Učit je odolnosti.Naučte své dítě, jak to zvládnout těžké časy. Pomozte jim vyrovnat se se změnami, zvládat stres a poučit se z překážek.

Je také důležité komunikovat své hodnoty se svým dítětem. Nastavte pro ně očekávání a limity. Ty by mohly zahrnovat trvání na čestnosti, sebeovládání a respektu k ostatním za všech okolností. Zároveň umožněte svému teenagerovi, aby měl svůj vlastní prostor a byl svou vlastní osobou.

Rodiče dospívajících často zjistí, že si všímají pouze problémů. Mohou mít ve zvyku dávat většinou negativní zpětnou vazbu a kritiku. Dospívající potřebují zpětnou vazbu, ale lépe reagují na pozitivní zpětnou vazbu. Nezapomeňte pochválit vhodné chování. To pomůže vašemu dospívajícímu cítit pocit úspěchu a posílit hodnoty vaší rodiny.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares