Aktivní uhlí v péči o krásu? Nebojte se, nezčernáte!

Aktivní uhlí si získává, čím dál větší pozornost, a to jistě zaslouženou. Jedná se o nejnovější prostředek ve wellness i kosmetice jako takové. Je to vlastně jakýsi porézní prášek na bázi uhlíku, který se obvykle prodává ve formě tobolek nebo prášku.

Je zdravotním prostředkem již více, než 10 000 let. Jeho použití lze vysledovat již od roku 3750 př.n.l. V Egyptě, kde byl uctíván pro své antibakteriální a protiplísňové vlastnosti.

Jak se vyrábí?

Aktivní uhlí prochází řadou procesů, než se stane oblíbeným pojivem bakterií. Hořící materiály jako dřevo nebo kokosové skořápky tvoří uhlík. Vysoká teplota aktivuje vznik páry, poté odstraní kyslík a ve výsledku z toho všeho vzniká magnetická látka. Ta na sebe váže jedy, těžké kovy, chemikálie a střevní plyny.

Vlastní mnoho zkrášlovacích vlastností

Tento černý silný doplněk krásy se dá smíchat prakticky s čímkoliv, na pleť se nanáší nejčastěji v kombinaci ovsa a aloe vera.

V čem spočívá jeho úloha?

  • Odstraňuje nečistoty – čistí pokožku a tlumí výskyt akné, hromadění kožního mazu a bakterií, brání ucpání pórů
  • Zmatňuje pleť – odstraněním odumřelých kožních buněk a absorpcí přebytečného mazu, získává pokožka zdravou záři bez přílišného lesku

Připravte si jednoduchou, přesto účinnou pleťovou masku!

Maska s uhlím a jílem

  • 1 lžička bentonitového jílu
  • 1 lžička prášku s aktivním uhlím
  • 1 lžička organického jablečného octa
  • 3 kapky oleje z čajovníku

Vše smíchejte dohromady a vytvořte pastu, kterou zakápněte pár kapkami vody do ideální konzistence. Dejte na pleť, nechte na 15 minut zaschnout a poté opláchněte teplou vodou. Olej z čajovníku vlastní navíc dezinfekční účinek.

My známe spíše uhlí, které se konzumuje při otravách jídlem a záchvatech. Jeho doba užívání je vyhrazena jen na určitou dobu, kdy je skutečně potřeba.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares