Jak zůstat v klidu v předvánočním shonu i na Vánoce?

Adventní čas je spojen s řadou stresu. Potřebujeme doma uklidit, nakoupit si, upéct, udělat výzdobu..a je toho tak moc, že někteří lidé zkrátka a jasně, začínají mít pocit, že je na ně vyvíjen přílišný tlak. Přitom Vánoce by si měl člověk užít a ne být znepokojen. Pokud budete naštvaná a unavená, přenesete to i na ostatní členy rodiny, a to určitě nechcete!

Zaměřte se sama na sebe, změňte své myšlenky

Díky tomu se vám uleví, ale jak na to? Zapamatujte si, že všechno je jen a jen ve vaší hlavě. Někdy si stačí jen přiznat, že na sebe kladete příliš velké nároky. Zvolněte tempo, nadechněte se a přestaňte se stresovat tím, že všechno bude dokonalé. Poznáte tak své skutečné já, které se dále může formovat, ale je to proces. Nejde všechno hned!

Sepište si na papír, co je nejdůležitější a podle toho postupujte. Je jen na vás, jestli oželíte nějaký druh cukroví a raději se podíváte s dětmi na pohádku v televizi. Radíme to druhé, vůbec nic se totiž nestane a vy si alespoň odpočinete. Velký gruntovací úklid se dá určitě přesunout na leden nebo únor, není kam spěchat. Nepropadejte kvůli tomu do depresí. Stačí uklidit běžným způsobem, jak jste zvyklá.

Klidné Vánoce

Ano, každý si je přeje mít v harmonii a bez zbytečných hádek. Příliš mnoho neočekávejte a nebudete zklamaná. Vánoce nejsou přece jen o dárcích a přejídání se. Jsou to chvilky, které si chcete užít s rodinou a již pouhá jejich přítomnost, může vést ke zlepšení duševního stavu. Radujte se z maličkostí, objímání a zpívání koled.

Dělejte to, co vás činí šťastnými

Nehoňte se nesmyslně za přepychovými luxusními dekoracemi a úklidem do puntíku. Dopřejte si procházky na vzduchu, nabijí vás energií. Zařaďte do jídelníčku také lehčí jídla, ale bramborový salát s řízkem či kaprem, by u štědrovečerního stolu samozřejmě chybět neměl.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares