Jak poznat, jestli dítě simuluje?

Děti brzy pochopí, že jedinou fungující výmluvou, když se jim něco nechce, je nemoc. A tak si každé začne dřív nebo později vymýšlet, že ho bolí bříško nebo hlava. Ale jak pak rozeznat, kdy si s vámi jenom zahrává a kdy už je to opravud vážné?

“Bolí mě hlava.”

Pokud se vám zdá, že by situace nemusela být tak vážná, jak ji vaše dítě popisuje, zkuste na něj laciný trik – navrhněte hru nebo vytáhněte hračky. Pokud se tímto nechá, můžete si být docela jistí, že pokud svou bolest nepředstíralo, je alespoň tak malá, že školku nebo školu určitě zvládne. Naopak pokud ani na hry nemá náladu a hračku ho nerozptýlí, zvažte, zda nebude lepší nechat ho pro jednou doma.

“Bolí mě bříško.”

Je jasné, že pokud dítě zároveň zvrací nebo má průjem, nic si nevymýšlí a je potřeba brát situaci vážně. Dítě jednoduše otestujete tím, že mu nabídnete sladkost, pustí-li se do ní s chutí, pak se pravděpodobně o nic nejedná a vy ho můžete s klidným srdcem poslat mezi ostatní děti. Naopak pokud odmítne i svou nejoblíbenější pochoutku, je bledé a bez energie, bude lepší navštívit lékaře.

Kašlání a smrkání

Rozeznat skutečný kašel od hraného by nemělo být obtížné. Skutečný kašel většinou zní o poznání drsněji, je nepravidelný a je spojen i s dalšími fyzickými projevy jako jsou slzy v očích, slinění nebo produkce hlenu. Samotný kašel většinou nemusí být důvodem, aby dítě zůstalo doma. Ale pokud je chřipkové období, zvažte, zda nebude lepší zůstat s dítětem pár dní doma, než zase získá plnou imunitu. Lehký kašel se totiž velice snadno může zvrhnout v o poznání horší potíže.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares