Barvy do koupelny: dejte vašemu prostoru veselý a nový vzhled

Malování vaší koupelny je skvělý způsob, jak se zabavit. Nemusíte být zrovna interiérový designér, stačí mít smysl pro detail a bystré oko, jak sladit barvy.

Požadavky na koupelnu jsou zřejmě jasné – měla by působit teplým dojmem a zároveň vytvářet pocit pohodlí.

Jaké tóny zvolit?

Neutrální barvy

Nabízí se hned jako první a sáhne po nich většina lidí. Ne každý má rád to, co je zrovna moderní. Neutrální barvy nejsou křiklavé, což z nich dělá ideální možnost pro relaxaci. Dodávají také trochu tepla, které může mít uklidňující účinek.

Jasně bílá

Lidé milují bílou barvu. Zajišťuje vysoké hygienické standardy. Tmavé barvy totiž zakryjí spoustu nečistot, což může v koupelně značně škodit. Kromě hygienického bonusu je zářivě bílá vizuálně přitažlivá barva, která vyzařuje blaženost. Je uklidňující a doplňuje se dobře se všemi typy osvětlení.

Hnědá

Přináší přirozený, zemitý a rustikální vzhled. V kombinaci se správným příslušenstvím je skvělá. Když ji použijete s oranžovým osvětlením a doplníte jasnými akcenty – místnost se promění k nepoznání. Tato barva je jednou z nejkrásnějších a nejúžasnějších. Pozor jen na fádnost, je potřeba ji oživit.

Krémově bílá a světle modrá

Pokud toužíte po něčem mezi bílou a hnědou, tak je tu pro vás krémově bílý odstín. Není příliš jasný ani matný. Dalším výborným odstínem je světlounce modrá. Pokud se rozhodnete pro nebesky modrou, smícháním s bílými doplňky, je to jistota správného snoubení barev.

Pistáciová

Jednou z nejlepších zelených barev pro výzdobu interiéru je pistáciová. Je důležité zmínit, že použití této barvy pro koupelny vyžaduje správné použití interiérových doplňků. Zelená pistácie přináší koupelně zářivost. Není tak křiklavá jako pastelově zelená. Jedná se o velmi příjemný odstín.

Závěr

Vzhledem k tomu, že výběr barev není snadný úkol, doporučujeme požádat o odbornou pomoc nebo vybrat barvu pomocí aplikací v mobilním telefonu. Ty vám mohou poskytnout přímý pohled na konečný vzhled.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares