Jak na dětský pokoj: od výmalby a nábytek až po doplňky

Vybrat perfektní barvu do dětského pokoje není úplně snadným úkolem. Při navrhování buďte kreativní, ale současně si uvědomte, že s barvou pokoje vaše dítě i poroste.

Pokud jde o nápady na dětský pokoj, tak se vám nabízí paleta jasných barev, výrazné vzory, ale dokonce i nástěnné malby, jenž přidávají na dramatičnosti. V dětském pokoji byste se pomocí barev měli snažit vytvořit prostor radostný, který odráží také charakter a osobnost vašich dětí.

Odvážnému štěstí přeje…

Dětský pokoj je ideálním místem pro odvážné barvy. Syté a zářivé odstíny použité na stěnách vytvářejí povznášející náladu. S dalším druhem nábytku a doplňky odpovídajícího stylu pozvednete úroveň bydlení a sjednotíte design.

Nebojte se využít vzorů, skvěle se vyjímají kolečka, ale také hvězdičky, srdíčka, vlnky, atp. Je důležité, aby dětský pokoj působil příjemně a ne chaoticky. Důležité je, aby si zachoval harmonické schéma. Můžete přidat i pár retro doplňků.

Barevné zónování

Na výmalbě dětského pokoje se podílí nejen vaše fantazie, ale také fakt, že dané barevné stěny budou určovat i místo daným předmětům. Spací a hrací část může být barevně odlišná. Tento dvoubarevný vzhled je jedinečný v tom, že si ho zamilujete díky praktičnosti i vy.

Pokud možno, ponechte bílý strop. Bílá barva opticky zvětšuje, a tak dodává prostoru světlo. Šedá barva zase např. uzemňuje. Teplo místnosti propůjčí dřevěné obložení. Dokáže zvýraznit kontury a texturu předělů barev a podtrhne celkový dojem.

Jak by to tu mohlo vypadat – inspirace:

  • červená postýlka, modře malované stěny, květinové závěsy, dřevěné židle a stůl, tkaný proutěný koš s úložným prostorem, kobereček
  • šedá výmalba, nástěnné dřevěné police s hračkami, dekorace, žlutá vzorovaná roleta, bílá postýlka, šedou barvu skvěle rozsvítí i růžové odstíny, např. polštářky, sedací pytel a jiné doplňky
  • pokoj s dvoubarevnou malbou připomínající pohoří (odstín světle hnědé a zelené) doplněné o zvířátka lvů, tygrů a medvědů
  • bílé stěny, červená postel včetně dalšího nábytku

Inspirace není jen o výmalbě stěn. Jistě hravě zvládnete také štětcem natřít i kus nábytku, který vypadá fádně a nudně. Osvěžte styl vintage akcenty. Bledší pastelové tóny jsou uklidňující, jak pro dítě, tak rodiče.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares