„Mami, nudím se“ – často slýchávaná věta, ale co s tím?

Jen málo jiných věcí, je pro rodiče, tak frustrujících, jako právě obávané „nudím se“. V dětském pokoji hračky, knihy a jiné hry, ale vaše dítě si chce hrát jinak. Žádný rodič není šťastný, když se jeho dítě nudí. Ano, lze tuto situaci vyřešit třeba puštěním pohádky, ale jsou i jiné možnosti.

Buďte kreativní! Nicméně nezatěžujte dítě nadměrnými plány, ono všeho moc škodí. Odborníci se shodují, že občasná nuda je pro dítě nezbytná, i z toho důvodu, že si zábavu musí najít samo. Pomáhá jim to do jisté míry kognitivně růst. Někdy tohle děti dělávají i proto, že vyhledávají pozornost dospělých.

Vytvořte vtipnou nádobu s nápady, co dělat

Do plastové nebo skleněné nádoby s uzavíratelným hrdlem, vložte barevné papírky s větami, co byste mohli podniknout. Až dítě příště řekne, že se nudí, řekněte mu, aby si vybralo štítek z vaší připravené nádoby a tu činnost jste vykonali.

Sport venku

Některé děti jsou lenivé a ani je nenapadne, že by mohly jít ven, zahrát si míčové hry nebo na schovávanou či si jen tak užít jízdu na kole. Pro větší děti je dokonalou zábavou třeba i mytí rodinného auta.

V neposlední řadě nezapomeňte na křídy, kterými bude malovat na chodník. A nasbírejte venku kamínky, které doma pomalujte akrylovými barvami.

Sport doma

Pamatujete si z tělocviku „opičí dráhu“? Jistě nemáte k dispozici tolik náčiní, ale lze si poradit i doma. Překážková dráha může začít!

Taneční zábava

Pusťte si písničky, tancujte, zpívejte a uvidíte, že se tím děti i unaví.

Různé úkryty doma

Děti milují, když mohou z dek a polštářů vytvářet pevnosti. Když si do takového domečku vlezou, zabaví je i obyčejná baterka, kterou budou prosvěcovat okolí.

Napište dopis někomu z rodiny

Jednoduché, přesto zábavné. Dopis pak vhoďte do schránky a čekejte na odpověď.

Čím chci být, až vyrostu

Téma, které ztvárněte na papír jako plakát. Dítě se naučí vnímat své potřeby.

Vyrobte sliz

Je spoustu internetových receptů na výrobu slizu. Děti to baví a nejsou v kontakty s chemickým složením kupovaných produktů.

Něco upečte

Děti od sedmi let zvládnou ukuchtit i ledacos samy, jen jim k tomu musíte dát příležitost. Menší děti s dozorem rodičů taktéž, stačí vymyslet třeba sušenky.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares