Jak šetrně léčit průjem u batolat

Průjem u batolat je běžný jev a neměl by být vážným důvodem k obavám. Příznaky průjmu vystavují dítě fyziologickému stresu, který postihuje i rodiče, protože jejich dítě se stává těžko utišitelné. Průjem se může objevit v důsledku raného věku, stresu, nesnášenlivosti potravin, extrémně tekuté stravy nebo někdy v důsledku bakteriální nebo virové infekce.

Zajistěte dostatek tekutin

Zajistěte, aby mělo batole hodně vody. Vaše batole může pociťovat žízeň kvůli opakované vodnaté stolici, mějte proto po ruce láhev s vodou.

Rehydratační sůl

Rehydrattační sůl koupíte v každé běžné lékárně. Pytlíčky s rozpustným práškem snadno rozpustíte ve vodě. Dávkujte dle návodu. Sůl doplňuje ztracené elektrolyty (jako je sodík a draslík) během záchvatu průjmu.

Podávejte menší porce jídla v pravidelných intervalech

Menší jídla, na rozdíl od jednoho velkého jídla, mohou být snadno stravitelná a absorbována trávicím systémem batolete, což způsobuje menší zátěž.

Nepřestávejte s kojením

Mateřské mléko je bohaté na několik protilátek, které chrání před řadou patogenů, které mohou způsobit průjem. Pokud své batole stále kojíte, nepřestávejte, naopak – četnost kojení zvyšte.

Čím batole při průjmu krmit?

Pokud se u batolete vyskytne průjem, jsou doporučeny tyto potraviny:

  • banány
  • Vařená rýže
  • Vařené kuře
  • Masový vývar
  • Jablečná omáčka
  • Celozrnný chléb
  • Zelenina na pyré, jako je mrkev, houby, červená řepa, tykev a cuketa
  • Pečené nebo vařené brambory

Pamatujte, že vaše batole během průjmu ztrácí sodík, takže do jídla batolete přidejte trochu soli. Batole nepotřebuje více než 2 g soli denně.

Zeleninu při krmení vždy rozmixujte na kaši, aby ji batole snadno snědlo a strávilo. Pro nejlepší výživu se poraďte s dětským dietologem, který může navrhnout dietní plán vhodný pro onemocnění/stav, který vedl k průjmu batolete.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares