Dětský bazének má svá kritéria. Jelikož není bezpečné do něj přidávat bělidlo nebo chlor kvůli jeho malé velikosti a nedostatku filtru, může tím být výběr i ztížen.
Na druhou stranu, když tyto prostředky nepoužijete, šíření bakterií se zřejmě nevyhnete. Jak tedy tuto svízelnou situaci vyřešit? Měňte vodu každých 24 – 48 hodin.
Skromná investice přináší nekonečné množství výhod
Máte na zahradě nevyužitý dvorek? Tak si sem dejte bazének, dětem vykouzlíte úsměv na tváři. I když je na výběr mnoho tvarů a velikostí, určitě mezi nimi objevíte ten, který vám bude vyhovovat na maximum ve všech ohledech.
Snadné použití
Jako první a nejjednodušší řešení se nabízí dětské nafukovací bazény. Nafouknutí vám sice nějaký čas zabere, pokud ho budete nafukovat ústy, ale radost dětí za to jistě stojí. Dalším faktem je, že se před uskladněním musí řádně vyčistit a vysušit, aby vám do příštího léta neshnil. Bohužel také jedna dírka pokazí zábavu. Existuje však řešení v podobě záplaty.
Plastové bazénky jsou rychlé svou instalací, ale vyžadují již větší prostor. Rovněž boky z tvrdého plastu nemusí být pro menší děti úplně bezpečné. Pro batolata tak budou vhodnější bazénky nafukovací. Výhodou plastových bazénků však zůstává, že se nemusí vyfukovat, snadno se naplní, vyčistí a následně uklidí.
Věk a velikost
Zatímco malý dětský bazén pojme např. jedno dítě, větší bazény umožňují zábavu pro více děti. Starší ratolesti ocení i komponenty, kterými bazének disponuje, je to např. skluzavka, tobogán, nafukovací míč nebo plastové míčky, chrliče vody, schůdky, slunečníky, atd.
Otázkou je, zda chcete, aby si tu děti měly šanci potom i zaplavat nebo se alespoň vejít s kruhem či lehátkem.

Rodinné bazény jsou větší a uspokojí potřeby všech členů rodiny. Přejeme vám krásné letní dny plné slunce a ať při výběru sáhnete po tom správném bazénku!