Sport a cvičení v každém věku

Všichni víme, že cvičení je pro nás dobré. Ale dělá víc než jen zlepšuje naši fyzickou kondici. Snižuje také riziko vzniku mnoha nemocí, jako je rakovina, srdeční onemocnění nebo cukrovka. Pomáhá snižovat stres, pomáhá nám lépe spát a zlepšuje naše duševní zdraví. Protože to pro nás dělá tolik, je důležité cvičit bez ohledu na to, kolik je vám let. Celoživotní cvičební program je nejjistější způsob, jak vám pomoci žít a prospívat do stáří.

Cesta ke zlepšení zdraví

Cvičení je pro vás dobré bez ohledu na to, jak jste staří. Pomáhá dětem lépe fungovat ve škole. Pomáhá zvyšovat mozkovou sílu, jak stárnete. Pomáhá předcházet pádu, když jste starší. Tam je místo pro cvičení v každé fázi života člověka.

Děti

Mnoho dětí dostane většinu cvičení, které potřebují, jen tím, že jsou děti. Běhají kolem, lezou a hrají si na hřišti, hrají si na značku a dělají mnoho dalších aktivit. Ujistěte se, že vaše dítě má spoustu příležitostí k běhu, skákání a hraní každý den. Měli by dostávat alespoň 1 hodinu fyzické aktivity každý den.

Dospívající

Mnoho dospívajících se zajímá o sport. To by mohlo být pro jejich školu nebo prostřednictvím rekreačního programu. Povzbuzujte jejich účast, aby mohli být aktivní. Pokud nechtějí hrát organizovaný sport, mohou jezdit na kole s přáteli nebo hrát fotbal na dvoře. Stejně jako u mladších dětí jim dejte příležitost být aktivní. Dospívající také potřebují alespoň 1 hodinu fyzické aktivity každý den.

Kolik cvičení potřebují děti a dospívající

Děti ve věku od 6 do 17 let by měly každý den dostávat alespoň 1 hodinu (60 minut) fyzické aktivity. To může znít jako hodně, ale pravděpodobně už většinu z toho dostávají ve svých každodenních činnostech. To by mohlo zahrnovat přestávku, tělocvik nebo běhání s přáteli po škole. 3 typy cvičení, které by děti měly mít ve svých aktivitách, zahrnují:

  • Aerobní aktivita. Jsou to činnosti, které jim rozbuší srdce. Mohou zahrnovat běh, jízdu na kole nebo rychlou chůzi. Ty by měly tvořit většinu jejich hodiny cvičení.
  • Posilování svalů. Tyto činnosti budují svaly. Mohou zahrnovat lezení po stromech, gymnastiku nebo hraní na prolézačkách. Starší dospívající mohou také zvedat závaží pro budování svalů.
  • Posilování kostí. Tyto aktivity posilují jejich kosti. Mohou zahrnovat běh, rychlou chůzi nebo skákání přes švihadlo.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares