Je internet vhodný prostředek pro děti? Jednoduché způsoby, jak je udržet v bezpečí

S rostoucím počtem tabletů u dětí je důležité se jako rodiče vzdělávat v oblasti bezpečnosti webu. V dnešní době je téměř neslýchané, aby dítě nevlastnilo tablet, smartphone nebo notebook.

Internet je tak skvělým zdrojem pro jejich domácí úkoly a zábavu. Sociální sítě jsou do značné míry metodou, jakou naše děti komunikují se svými přáteli i mimo školní dobu. Je to také ovšem bezpečný způsob?

I když našim dětem technologie přináší mnoho výhod, internet obsahuje i funkce, kterým je nutné se vyvarovat. To se dá poměrně snadno udělat – rodiče si však často nejsou jisti, kde začít kvůli nedostatečné vědomosti v dané oblasti. Abychom vám s tím pomohli, zde jsou klíčové věci, na které byste si měli dávat pozor. Jak o nich diskutovat se svým dítětem?

Vždy hledejte visací zámek

Je pochopitelné, že mnoho dětí nebude věnovat pozornost typu webových stránek, které navštěvují. Než se to dozvědí, informace o zařízení mohou být odcizeny. Jednou ze sekcí, na kterou se můžete podívat, je karta URL – pokud je visací zámek k dispozici, značí to, že vaše informace jsou šifrovány a chráněny před potenciálními hackery. Důležitá informace zejména pro ty z vás, kteří platí za položku a zadávají údaje o své platební kartě.

Reklamy

V rámci finančního schématu webových stránek budou kolem webu umístěny reklamy, které společnosti vydělají peníze, ale současně i vzbudí zájem uživatele k návštěvě stránky. Tyto reklamy jsou však často podvody a přivedou vás na neznámé webové stránky, takže je rozhodující naučit vaše dítě nikdy na ně neklikat.

Kamarád nebo nepřítel?

Ačkoliv je internet často pomocným nástrojem pro komunikaci s ostatními přáteli, má v sobě i trochu nebezpečný potenciál. Otevřená konverzace s vašimi dětmi o těchto rizicích, sníží vaše starosti s cizími lidmi online. Zdůrazněte, že rozhovory s osobami, které neznáte, mohou být nebezpečné. Mezitím pravidelně kontrolujte aktivity svých dětí na internetu, abyste se ujistili, že jim nic nehrozí.

Sociální média

Mnoho rizik spojených s používáním internetu obklopují i ukradené informace. Přesto je internet považován za pohodu při hledání věcí do školy i jako zábava při hraní her a diskuzí online.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares