9 věcí, na které nemají novopečené maminky čas

Taky jste si malovala, kolik času budete mít, až budete s děťátkem doma? Brzy po porodu vám ale růžové brýle spadly a vy se nestíháte skoro ani najíst, natož abyste měla čas dělat všechno, co jste si plánovala.

Všechen čas vám zabere ten malý uzlíček radosti, který jste 9 měsíců nosila pod srdcem. Na to není nic špatného. Máte své dítě rády a chcete se o něj starat. Měla byste si ale najít i čas sama na sebe.

Na co maminky po porodu často nemají čas?

Ano, 9 měsíců jste pod srdcem nosila to nejúžasnější stvoření na světě, které vás teď nenechá ani vyspat, natož se v klidu najíst nebo doma uklidit. Vaše tělo prošlo obrovskými změnami. Už jste si zvykla, že nedopnete kalhoty jako dřív, vlasy si češete před příchodem partnera z práce. Už neřešíte, jak se namalovat, abyste byla k světu a líbila se okolí.

Pleťová maska

Dřív jste pravidelně chodila na kosmetiku, ke kadeřnici, na pedikůru, dnes nemáte pořádně čas ani na pleťovou masku. Co to změnit? Stačí pár minut.

Pořádné jídlo

Chcete se co nejdřív zotavit a mít dostatek sil pro péči o vašeho drobečka? Jezte bohatou stravu, pravidelně a pomalu. Nespěchejte, jídlo si vychutnejte. Nehltejte ho a neodbývejte se polotovary.

Najděte si čas na svého partnera

Dřív jste si večer u televize povídali, spřádali plány do budoucna. Teď se vám klíží oči a na povídání nemáte náladu. Váš partner se ale taky možná cítí odstrčený. Vždyť se věnujete jen dítěti. Zamyslete se nad tím a věnujte své drahé polovičce pár minut pozornosti.

Pijte kávu horkou

O klidu na vypití čaje a kávy dokud je teplá se vám může jen zdát. Jen co si ji uvaříte, miminko začne plakat a dožadovat se pozornosti. Zabavte ho nějakou hračkou a vy si ten šálek v klidu vypijte.

Spěte spolu s dítětem

Využijte každé chvilky k odpočinku a doplnění sil. Dítě bude spokojené jen tehdy, když bude spokojená i maminka. Úklid počká, s večeří vám jistě rád pomůže partner.

Najděte si čas na cvičení

I když jste se svou váhou možná spokojená, cvičení je dobrý způsob relaxace. Nemusíte chodit hned do posilovny, stačí procházka s kočárkem, nebo si doma protáhnout tělo a uvolnit mysl třeba při józe.

Nesuďte se přísně

Nestíháte uklidit, navařit, napéct, ani si dojít ke kadeřnici? Nevyčítejte si to. Staráte se o dítě, tu nejúžasnější bytost na světě. Jen na vás je, jaký člověk z něj vyroste.

Nezapomínejte na své koníčky

Co jste dělala ve svém volném čase, než se narodilo děťátko? Bavilo vás šít, plést, háčkovat, číst, plavat? Nevzdávejte se toho. Najděte způsob, jak tyto činnosti zařadit na rozvrh. Až bude děťátko větší, klidně ho zapojte. Uvidíte, jak bude nadšené.

Foťte, foťte, foťte

Uchovejte si vzpomínky na první krůček, první zoubek, první slovo nejen v hlavě, ale i na fotografiích.

Zdroj: www.motherandbaby.co.uk

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares