8 neklamných příznaků těhotenství

Máte pocit, že tentokrát by to už konečně mohlo vyjít, ale na těhotenský test je ještě příliš brzy? Těchto 8 příznaků vám napoví, zda jste “v tom” nebo ne.

Zadýcháváte se

Zničehonic nezvládnete vyběhnout schody jako dřív? Pak je čas zamyslet se, jestli nemůžete být těhotná. Rostoucí zárodek potřebuje více kyslíku, a vám se ho proto zcela přirozeně tolik nedostává a častěji se zadýcháváte.

Bolestivá ňadra

Nasazování podprsenky je dnes ráno opravdu nepříjemné. Zdá se vám to, nebo jsou vaše prsa dokonce i trochu větší než obvykle? Bolestivost, citlivost a také vyšší prokrvení mohou být známkami počínajícího těhotenství. Noste co možná nejpohodlnější podprsenku – klidně i na spaní, je-li to třeba.

Únava

Cítíte se permanentně jako by vás přejel vlak? Je to pravděpodobně reakce vašeho těla na hormonální změny, které v těle probíhají. Zvýšená únava přetrvává obvykle během prvního trimestru, ale pak rázem zmizí.

Nevolnost

Tyto nepříjemné pocity se obvykle dostaví kolem 6. týdne těhotenství. U různých maminek mohou mít i velmi odlišný průběh. Zatímco některé je téměř nepocítí, jiné stráví téměř celé první 3 měsíce v blízkosti koupelny.

Časté močení

Pokud najednou uprostřed noci vstáváte, abyste si odskočila, může to znamenat, že jste těhotná. Během těhotenství tělo produkuje zvýšené množství tekutin, které plní močový měchýř o poznání rychleji.

Bolest hlavy

Nepříjemné bolesti hlavy se mohou dostavit opět jako reakce na hormonální změny těla. Pro jistotu se vyhněte klasickým léků proti bolesti a sáhněte po přípravcích, které jsou určeny i pro těhotné ženy.

Bolest zad

Cítíte nepříjemné pnutí v bederní části zad? Může se jednat o jeden z příznaků počínajícího těhotenství. Tělo se tak připravuje na změny ve tvaru a váze vašeho těla.

Změny nálad

Ráno se probudíte plná energie a nadšení, ale než dojdete do koupelny, rozpláčou vás ponožky rozházené po podlaze? Co naděláte, vaše hormony teď prostě budou jako na houpačce. Ujistěte své nejbližší, že i tato fáze přejde a vy se zase vrátíte do normálu.

Zdroj: www.parenting.com

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares