Kdy začít u dětí používat polštář?

V novorozeneckém věku a ještě několik měsíců poté (cca do 1 roku věku), není vhodné polštář používat vůbec. Hlava se přirozeně vyvíjí tak, že polštář ani není nutný. Navíc je tu riziko udušení. Nejlepší je novorozencům dávat pod hlavičku jen čistou plínku. Obecně je doporučováno polštář nedávat až do dvou let věku dítěte.

Používání polštářů u miminek zvyšuje pravděpodobnost výskytu SIDS až 2,5krát. Dospělí si ani nedovedou představit spát bez polštáře. Jenže u malinkých dětí je to skutečně riskantní, hlavně v případě, když se v postýlce všelijak přetáčí.

Kdy je vhodná doba dát batoleti polštář?

Když spí v jedné poloze nebo se alespoň nepřemisťuje a vydrží bez posunutého polštáře celou noc. Postel vašeho dítěte udržujte, co nejdál od hraček a polštářů. Volte menší polštář a z pevnějšího materiálu. Pro začátek si vystačíte s nějakým placatějším.

Jaký by měl polštář být – materiál a složení

Hlavními požadavky by také měla být prodyšnost – otevřená buněčná struktura pro podporu hlavy, krku a páteře během spánku. Rovněž je dobré hypoalergenní složení. Renomované značky nabízí skutečný komfort v podobě mikrovlákna, ale většinou se vyrábí v kombinaci s polyesterem. Dá se třeba přikoupit potah ze 100 % bavlny.

Vysoce kvalitní je pak i organická bavlna. Většinu polštářů lze prát i v pračce, některé i sušit. Na trhu se objevují i polštáře z paměťové pěny. Jsou navrženy tak, aby se dokonale přizpůsobily tvaru hlavy, páteře a krku. Podmínkou však je, aby dítě skutečně spalo hlavou na polštáři. Bambus je přirozeně hypoalergenní a antibakteriální, jelikož odolává roztočům. Ideální pro děti s astmatem a alergiemi. Je rovněž antistatický a na pokožku velmi příjemný. Uvnitř polštářů bývá 100% duté vlákno. Pokud jde o přikrývku, volte jí úměrně k velikosti postele a věku dítěte.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares