Jak uspat miminko?

Pokud je pro vás vydatný spánek jen vzdálenou vzpomínkou, je načase zapracovat na vašich uspávacích strategiích. Zkuste následující triky, jak podpořit u svého miminka správné spací návyky.

Zpomalte

Jakmile se začne blížit čas spaní, je dobré pomalu dítě převést do klidového režimu. Ztlumit jakékoliv světlo, ztišit hudbu, uklidit z dosahu veškeré hračky a nijak ho nerozptylovat. Pokud s tímto začněte alespoň hodinu před plánovaným časem spánku, úspěch je téměř zaručen.

Večerní svačinka

Nikomu se nespí dobře s prázdným žaludkem. Někdy je dobré večerní kojení rozdělit do dvou kratších úseků – jeden asi hodinu před spaním a druhý těsně před ulehnutím do postýlky. Často se také může stát, že miminko usne už při kojení. Pka ho jen opatrně položte do postýlky a užijte si klidný večer.

Denní režim

Dítě bude zaručeně spát lépe, pokud prožilo den, kdy pravidelně spalo i jedlo. Naopak, pokud jste nějakým způsobem vypadli ze zaběhnutého režimu, pravděpodobně se to odrazí i na spánku dítěte. Dbejte tedy na to, aby byl váš režim co možná nejpravidelnější.

Kolébání

Ne nadarmo se už  v dobách dávno minulých děti uspávaly v kolébkách. Je skutečně prokázané, že tento monotónní houpavý pohyb velice rychle stimuluje ke spánku. Na druhou stranu buďte opatrní, aby si na to vaše miminko příliš nezvyklo. Nebylo by pak schopno usnout jinak, což je samozřejmě nepraktické. Proto tento trik volte spíše jako nouzovou variantu.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares