Co si děti přejí k Vánocům?

Vánoce se blíží mílovými kroky, mnohé děti už píší dopis Ježíškovi. K ruce mají katalogy z hračkářství, seznamy bývají poměrně dlouhé. Zajímá vás, co si přejí ostatní děti?

 V přáníčkách se objevují panenky, autíčka, kočárky, plyšáci, stavebnice, autodráhy a další hračky. Některé dopisy obsahují i dárky pro rodiče a prarodiče, najít se tam dá i přání hodné dospěláků. Zdraví. Ale vraťme se k těm dětským snům.

Ne všechna přání se musí splnit

Vánoce nejsou jen o dárcích. Jsou hlavně o tom, že se sejdeme s těmi, které máme rádi. A přesně tohle bychom dětem od mala měli vštěpovat. Samozřejmě jim chceme splnit co nejvíc přání, nic se ale nemá přehánět.

Vyberme si z dopisu jen pár věcí, další přeci mohou zůstat v záloze na svátky a narozeniny. Snažme se přitom vybírat ty věci a hračky, které dítěti dají i něco víc než jen zábavu na pár minut.

Na co si dát při výběru hraček pozor?

  • Pro jak staré dítě hračku vybíráte?
  • Co od hračky očekáváte?
  • Vybírejte jen bezpečné hračky.
  • Vsaďte spíš na hračky, které dítě zaujmou opakovaně a neskončí po pár minutách v koutě.

Přání se liší s ohledem na věk i pohlaví

Menší děti, které ještě neumí psát, dopis Ježíškovi většinou nakreslí, případně jim s ním pomohou rodiče. V oblibě mají hračky se zvuky a hudební nástroje, ze kterých my dospěláci nejsme až tak nadšení.

Při představě, že se celí vyřízení vrátíme z práce a z dětského pokoje se ozývá bubnování, pískání na píšťalku a podobně máme husí kůži. Pro děti a jejich vývoj jsou ale tyhle hračky důležité. Obrňme se trpělivostí a splňme jim to přání.

Větší děti si často přejí stavebnice

A dobře dělají. Stavebnice rozvíjí motoriku, představivost i trpělivost. Postavit z lega hasičkou stanici nebo zámek z Ledového království vyžaduje poměrně dost času.

Kromě lega ve všech jeho podobách jsou ale oblíbené i další stavebnice jako Gravitrax, starý dobrý Merkur, modely letadel a různé vědecké laboratoře.

Panenka nebo autíčko?

Z dopisů Ježíškovi lze i bez podpisu většinou odhadnout, zda jej psala holčička, nebo chlapeček. Kluci si často přejí autodráhy, roboty, puzzle a různé technické vymoženosti, holky zůstávají u panenek, kočárků, česacích hlav a kosmetických stolečků.

Víte, že v poslední době si dívky přejí také jednu docela užitečnou věc? Tou je šicí stroj. Spousta maminek totiž propadla kouzlu šití a oblečení pro své ratolesti si sama vyrobí. Má tak jistotu, že oblečení dítku sedne, navíc si jej ve škole nebo školce s nikým nevymění. No a když to holčičky vidí, samozřejmě chtějí být jako maminky.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares