Co jíst v těhotenství, aby se vám lépe spalo?

Není žádným překvapením, že se vám v těhotenství hůř spí. Co ale dělat, aby se z vašich nocí nestalo utrpení? Začněte správným jídlem!

Dobrou zprávou je, že změna vašeho jídelníčku může mít na váš spánek doslova blahodárný vliv. Některé potraviny totiž obsahují přirozené uklidňující látky, které vás k blahému spánku zaručeně ukonejší.

Losos

Všichni víme, že ryby jsou zdravé a v jídelníčku těhotné ženy by neměly chybět. Kromě prospěšných omega 3 mastných kyselin však jsou i bohatým zdrojem bílkovin, které udrží hladinu vašeho krevního cukru po celou noc ve správné hladině, a vás tak nebude budit noční hlad.

Mléko

Hrnek teplého mléka je osvědčeným receptem na dobrý spánek. Mléko, podobně jako jiné mléčné produkty, obsahuje látku trypthophan, která v krvi zvyšuje hladinu melatoninu, tedy hormonu spánku.

Banány

Někdy nám spánek narušují nepříjemné křeče. Těm pomohou zabránit banány, jelikož obsahují minrál, který uvolňuje svaly.

Špenát

Tato zelená rostlina obsahuje vysoký podíl hořčíku, který pomáhá zmírňovat stres a předcházet nervozitě a napjatým stavům. Pokud vám tedy nedají spát obavy z porodu, podrážděnost či napjatost, dejte si k večeři plný talíř špenátu.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares