8 způsobů jak zlepšit vaši plodnost!

Jezte zdravě

Zůstat dobře živená je dobré pro početí dítěte. Dávejte si pozor abyste měla dost proteinu, železa, zinku, vitaminu C a D ve své dietě, protože jsou to velmi důležité složky pro váš menstruační cyklus a ovulaci. Zeptejte se vašeho doktora ať vám dá nějaké doplňky stravy a jezte bohaté potraviny jako jsou ryby, vejce či fazole.

Myslete než se napijete

           Alkohol je znám, že ve velkém množství ovlivňuje šanci na početí, i když všichni známe ty historky “To jsem se jednou opila a …”. Alkohol ovlivňuje hladinu estrogenu, který je důležitý pro vajíčka. Ovšem sklenka Chardonay vám jen těžko ublíží. Rovněž si dejte pozor na kofein, poslední studie prokázaly, že i on má negativní vliv na délku početí.

Hlídejte si váhu

Mimo risk spojený s nadváhou, nadmíra tělesného tuku může způsobovat produkci hormonů, které ovlivňují vás cyklus a tím i ztěžují početí. Cykly jsou méně pravidelné a tím i hůř odhadnutelné.

Dávejte si pozor na pracovní prostředí

           Centrum pro kontrolu chorob odhalilo, že radiace, oxidy uhlíku, benzín a spousta látek chemického průmyslu je škodlivá nejen pro zdraví, ale hlavně pro početí dítěte. Studie prokázala, že 80 % žen pracujících v takovém prostředí má problém s otěhotněním.

Přestaňte kouřit!

Pokud potřebujete další důvod k tomu, abyste přestala kouřit, tohle je jeden těch největších.. Toxiny z cigaret nejen že ničí ženská vajíčka, narušují plodnost a proces početí, ale také způsobují, že vaše tělo stárne rychleji než vy. To znamená, že 30 letá kuřačka má tělo jako 37 letá žena. A to už se dá otěhotnět o dost hůř.

Znejte svůj cyklus

           Normální menstruační cyklus trvá přibližně 21 až 35 dní. Pokud váš cyklus má, dejme tomu, 42 dní, můžete počítat s tím, že ovulujete méně často a měla byste navštívit lékaře, aby vám pomohl s načasováním.

Buďte aktivní v posteli

Pokud vám pracovní život ovlivňuje negativně váš sexuální život, měla byste s tím zatočit. Je prokázáno, že ženy, které mají pravidelněji sex mají větší šanci otěhotnět, než ty, které ho mají méně často, respektive nahodile. Pravidelný sex vám zvýší produkci estrogenu a to už mluví samo o sobě.

Nepřehlížejte ani jeho zdraví!

Samozřejmě veškeré rady které se týkají zdraví a otěhotnění se netýkají jenom vás, ovlivňují plodnost i vašeho muže. Cigarety, alkohol, špatná dieta,.. To všechno snižuje vaši šanci. Dbejte tedy mimo jiné i na to, aby si váš muž nepoškozoval spermie, zatímco vy se tak snažíte 🙂

Zdroj: parents.com

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares