Možná budeme schopni předpovědět pohlaví dítěte ještě před početí, zjišťuje nová studie

Jedna z nejvíce vzrušujících věcí na těhotenství je zjištění, jestli čekáte chlapce nebo holku. Dosavadní nastávající rodiče většinou používaly k zjištění jestli čekají “modrý tým” nebo “”růžový tým” v 18 – 20 týdnu. Nebo, pokud nedokážete počkat na zjištění, jestli máte vybavit dětský pokojíček modře nebo růžově, můžete zkusit některé staré příběhy o předpovědi pohlaví, jako je třeba klíčový test.

Nyní však vědci z nemocnice Mount Sinai v Torontu v Kanadě zjistili, že můžeme zjistit pohlaví dítěte tím, že změříte krevní tlak dříve, než počnete. Ženy, které porodily chlapce, měly před koncepcí vyšší krevní tlak (106 mmHG) ve srovnání s matkami, které měly dívky (103 mmHG) – a ženy, které měly největší krevní tlak, měly o 45 % vyšší pravděpodobnost, že mají chlapce v porovnání s ženami s nižšími hodnotami, říká studie zveřejněná v časopise American Journal of Hypertension.

Ptáte se jestli se tím pádem můžete vybrat pohlaví vašeho dítěte? Ne, nemůžete manipulovat s vaším krevním tlakem s nadějí, že počnete kluka, či holku. Takovým způsobem to nefunguje. Spíše se domníváme, že krevní tlak před těhotenstvím je indikátorem mateřské fyziologie a pravděpodobností, že bude matka schopna nosit určité pohlaví do patřičného termínu.”, řekl vedoucí výzkumu doktor Ravi Retnakaran pro Huffington Post.

Zdroj: livingandloving.co.za

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares