Bezpečnost na prvním místě!

Očekáváte miminko? Pravděpodobně vám v hlavě víří tisíce otázek a nejistot… a my vám přidáme ještě jednu – je váš domov pro miminko bezpečný?

1. Investujte do dětské ohrádky

Některým rodičům se trochu nelíbí představa, že by měli své dítě dávat do nějaké “ohrádky”. Ale pravdou je, že pokud jste nyní trochu skeptičtí, jakmile začne vaše dítě lézt, i hned pochopíte proč na ni většina rodičů nedá dopustit.

2. Pozor na ostré hrany

Většina nábytku má ostré rohy nebo hrany – jen stěží seženete kulatou skříň. Proto se snažte jakákoliv potenciálně nebezpečná místa zajistit – existují speciální plastové kryty a nebo si můžete pomoci vlastní vynalézavostí.

3. Pamatujte na podlahu

Pro dítě jsou ideální dřevěné či laminátové podlahové krytiny. Koberce mohou být také dobrým nápadem, ale pamatujte, že se z nich hůř odstraňují skvrny a mohou být také skvělým domovem pro prach a roztoče.

4. Elektřina jako nepřítel č.1

Na elektrické zásuvky si opravdu dejte pozor – v bytě snad není nebezpečnějšího místa – už jen proto, že se nachází u země, a tedy dítěti zcela na dosah. Naštěstí na trhu existuje dostatek možností, jak zásuvky zabezpečit. Neváhejte do nich tedy investovat.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares