Domácí tipy pro zářivou pleť: zima naší pokožce dokáže uškodit

Zimní poryvy větru náš okrádají o bezvadný stav pokožky. Jak mít pleť zase bez chybičky i v zimě? Poradíme vám! Je potřeba pleť hydratovat a prozářit. Nemusíte utrácet za drahé produkty, stačí doma otevřít vaší spíž.

Každý má trochu jiné potíže, ale v zimě je míváme vesměs podobné. Pokožka má sklon k vysoušení a jak sama můžete poznat na kloubech své ruky (v zimě bez rukavic), leckdy i praská. Takto tiše trpí i náš obličej.

Zde je však 10 jednoduchých domácích prostředků a tipů, které vás od výše zmiňovaných projevů zachrání.

Jaké ingredience máme na mysli?

  • Kurkuma
  • Aloe Vera
  • Růžová voda
  • Avokádo
  • Pomerančová kůra
  • Kokosový olej
  • Okurka
  • Káva

Pojďme si o jednotlivých surovinách povědět více.

Kurkuma

Je koření vypadající jako zlato bohaté na antibakteriální složky. Navíc je plná antioxidantů, což je potřeba k dosažení zářivé pleti.

Kurkuma obsahuje také kurkumin – protizánětlivý prostředek, jenž odstraňuje otoky a pupínky. Pokožka nebude matná, ale doslova omlazená.

Aloe vera

Lidé používají aloe vera po tisíce let k hojení a změkčování pokožky. Nachází se ve většině prostředků, které léčí kožní problémy všeho druhu.

Vlastní vitamíny a antioxidanty, které jsou dobré pro podporu zářivosti pleti a bojují proti vzniku vrásek. Udržují hydrataci pokožky a ve skutečnosti zlepšují její stav.

Je skvělé, že se dá pěstovat za domácích podmínek za oknem nebo na parapetu. Použití je snadné, odřízněte list, vyškrábněte z něj gel a naneste na obličej. Nechte působit 15 minut a napětí pleti povolí. Lze ho dát do většiny připravovaných domácích pleťových masek.

Růžová voda

Všichni známe tři základní kroky péče o pleť: čištění, tonizace a hydratace. Tónování pomáhá odstranit stopy nečistot, které na obličeji zůstaly po umytí.

Tip od nás: naplňte malou lahvičku s rozprašovačem růžovou vodou. Noste ho v kabelce nebo při dlouhých cestách, abyste ji mohla nastříkat na obličej prakticky kdykoliv. Okamžitě se budete cítit svěží.

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares