5 jóga pohybů, které vám pomůžou. připravit se na porod

Modifikované pohyby, které se vyučují v prenatální józe, jsou bezpečné a prospěšné pro nastávající maminky.

Jak vás jóga připraví na práci: Prenatální jóga řeší fyzické problémy tkvící v těhotenství, jako je posunuté těžiště a bolesti spodní části zad. Tyto pohyby vám pomohou zmírnit bolesti a budovat sílu v nohou, zad a břišní svaly, aby vás připravila na porod. Jóga je způsob, jak se stát fyzicky silnější a psychicky zdravější v průběhu těhotenství. Dokonce i když jste nikdy předtím jógu nedělala, modifikované pohybuje vyučující se v prenatální józe, jsou bezpečné a prospěšné pro nastávající maminky. Navíc, ženy s obtížnými v těhotenství, můžou najít útěchu v mírných pohybech a dýchání.

1. Stojící hora

Abyste zahřály svaly, většina cvičení začít s touto pózou: Postavte se s nohama od sebe na šířku ramen, kolena mírně ohnuté a prsty směřují rovně, dlaně se dotýkají “srdečního centra” (v přední části hrudníku). Zavřete oči a zhluboka dýchejte.

Nadechněte se a zvedněte ruce nad hlavou, ohněte je dozadu.

Vydechněte a stůjte vzpřímeně, vracet své ruce na své srdeční centrum

Opakujte po dobu 10 hlubokých nádechů.

2. Triangl

Triangle posiluje celé vaše tělo. Postavte se s nohama od sebe na šířku ramen. Prsty a pravé noze směřují dopředu a levé prsty ven. Ohněte levou nohu a položte svou levou ruku na stehno, očima se dívejte.

Nadechněte se, pak vydechujte a zároveň zvedejte pravou ruku nad rameno a otáčejte hlavu, očima se dívejte nahoru. Položte si levou ruku na stehno, abyste se opřela.

Držte po dobu 1 hlubokého nádechu, jak dáváte svou pravou ruku zpět a narovnáváte nohu. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte po dobu 5 hlubokých nádechů

Vyměňte nohy a opakujte na druhé straně.

3. Dřepy

Postavte se s nohama na šířku ramen, s hromadou polštářů na podlaze za vámi. Pokrčte kolena, abyste snížila své boky do hlubokého dřepu, tak abyste se posadila na polštáře za vámi, dlaně si držte u srdečního centra.

Dýchání: Zavřete oči a zhluboka dýchejte nosem, abyste si uvolnils své pánevní dno. Vydržte 10 hlubokých nádechů. Tento krok je skvělý příprava na porod.

Poznámka: Tato póza se nedoporučuje, pokud jste se setkaly s jakýkoliv známkami předčasného porodu.

4. Kočičí hřbet

Klekněte si na všechny čtyři, zatáhněte břišní svaly. Nadechněte se a jemně prohněte záda a vzhlédněte nahoru. Poté vydechněte a vykulaťte záda a bradu směřujte směrem k hrudníku. Potom se opřete o paty a relaxujte po dobu jednoho nádechu.

Opakujte 10 krát. Zůstaňte v poloze na patách po dobu 5 pomalých nádechů.

5. Dýchání do břicha

Posaďte se pohodlně a zpříma na polštáře do tureckého sedu. Zavřete oči a zhluboka dýchejte nosem, aby se vaše tváře a čelist uvolnily. Soustřeďte se na to, aby se vaše pánevní svaly uvolnily. Vydechněte pomalu a opakujte.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares