Jak pečovat o dětskou pokožku v chladném počasí?

Děti jsou na podzim a v zimě náchylnější, nejen na nemoci dýchacích cest, ale i na poškození pokožky. Je červenější a může mít sklony k vysoušení díky chladnějšímu počasí. Pokožka, která není ničím zakrytá, zejména v oblasti tváří a rtů trpí. O rukou nemluvě, ale tam je důležité nosit rukavice. Malým dětem se lépe oblékají palčáky, starší snesou i prstové. Před poryvy větru chraňte dítěti hlavu čepicí, ale nasaďte mu přes ní ještě kapuci od bundy. Jednotlivá problematika je rozebrána níže.

Drsné červené tváře

Popraskaná šupinatá kůže není nic příjemného. Obvykle se projeví tam, kde je buď vystavena nižším venkovním teplotám a může se do toho spojit i tření, např. záhyby na zápěstí, atp. Jedná se v podstatě o suchou kůži, kterou je ovšem potřeba ošetřit. Kupte si kvalitní ochranný regenerační krém a dítě jím mažte. Jeho úkolem je ochrana, obnova a zklidnění pokožky. Přirozenou bariéru dodá i vazelínka, taková levnější verze.

Popraskané rty

U dětí je větší vlhkost rtů díky slintání, lízání rtů a kapajícímu nosu z rýmy. To jsou rizikové faktory, které dále mohou přispět k dyskomfortu pokožky. Dětské rty jsou citlivé na chladný větrný vzduch. Na rty používejte přírodní balzámy nebo vazelínku. Tím udržíte rtům jejich přirozenou vlhkost.

Potničky

Teď se asi budou mnohé maminky divit, ale potničky nejsou jen letní záležitostí. Dítě se může zapařit také v zimě. Pokud je zabalené, snadno se může přehřát. Když se ucpou potní žlázky, na kůži se objeví malé červené hrbolky. Dítě oblékejte do prodyšných vrstev, a pokud je teplé, nebojte se ho lehce vysvléknout.

Tip na závěr

Nemusíte se dítě bát koupat každý den, jen k tomu nepoužívejte příliš teplou vodu, vlažnější je lepší. Mýdla a šampony, které obsahují alkohol nebo parfemaci se nedoporučují. Po koupeli pokožku zvlhčete a naneste krém. Měl by obsahovat glycerin a panthenol. Opět volte krémy bez parfemace a konzervačních látek.

Výsledkem bude jemná, hladká pokožka bez známek zarudnutí. Vmasírujte do nejvíce postižených oblastí jako jsou lokty, kolena, klouby, paty, atp. Dětskou pokožkou jsou tyto krémy dobře vstřebávány bez nežádoucích projevů. S adekvátní péčí bude pokožka vašeho děťátka úplně stejná jako, když se narodilo. Krásně heboučká a vláčná!

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares