Potravinové doplňky mohou zvýšit inteligenci vašeho dítěte!

Pokud v těhotenství berete doplňky stravy, můžete do budoucna zvýšit inteligenci vašeho dítěte!

To ukazuje nový výzkum, publikovaný v The Lancet Global Health, který odhalil, že užívání těhotenských potravinových doplňků může mít podobně významný vliv na inteligenci vašeho dítěte jako má celoroční školní vzdělávání. Zjistilo se také, že na budoucí inteligenci dítěte působí daleko více pocit bezpečí a spokojenost rodičů než správná výživa a ideální porodní váha.

Studie pracovala se skupinou více než 3000 matek. Bylo zjištěno, že děti, jejichž matky braly těhotenské multivitamíny, měly lepší procedurální paměť, která je důležitá zejména pro správnou motoriku a dlouhodobé ukotvení základních dovedností.

“Nikdo z našeho týmu nečekal, že sociální faktory a potravinové doplňky mohou natolik předčit biologické determinanty,” říká Dr Husni Muadz z univerzity v Mataramu v Indonésii. “Tento výzkum může mít globální dopad, protože mnohé státy nyní hledají cesty, jak zlepšovat a podporovat zdravý vývoj dětí.”

Oproti těmto zjištěním však stojí jiný výzkum, publikovaný loni v měsíčníku Drug and Therapeutics Bulletin, který naopak tvrdil, že potravinové doplňky jsou v těhotenství při dodržování vyvážené stravy zcela nadbytečné.

Čemu tedy můžeme věřit?

Zdroj: babylondon.co.uk

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares