Pozor na bezpečnostní pásy v autě! Mohou být smrtelně nebezpečné!

Shelly Martin z Richmondu ve Virginii chce varovat další rodiče před používáním bezpečnostních pásů v autě u malých dětí. Její 6 letá dcera Samantha utrpěla vážná zranění při autonehodě, když se jí bezpečnostní pás zařízl do břicha ta silně, že jí prakticky otevřel břišní dutinu. Kdyby byla v sedačce, nestalo by se to.

“Nemyslete si, že 6 leté dítě je na sedačku už příliš velké. Rozhodně není!”, varuje Shelly. “Pokud se nám díky tomuto podaří zabránit dalším podobným tragédií, netrpí tě naše dcera zbytečně”. Samantha je nyní již v domácí péči, ale její zranění byla velmi vážná a zotavovat se bude ještě několik měsíců.

Zákony se v pohledu na tuto problematiku liší stát od státu. Většinou je potřeba, aby dítě dosáhlo určité výšky a váhy, aby mohlo jezdit připoutané pouze bezpečnostním pásem. V některých zemích je však limit stanoven věkem, který však sám o sobě není dostatečnou zárukou, že dítě bude splňovat potřebné váhové i výškové požadavky, aby mu pás nemohl ublížit.

Bezpečnostní pásy sedí správně, pokud je spodní pás natažen přes boky (nikoliv přes oblast žaludku) a horní pás vede přes hrudník (nikoliv přes krk). A pokud si nejste jistí, použitím sedačky nikdy neuděláte chybu. Dítě v sedačce je až o 45 % lépe chráněno před úrazem v případě nehody. Zároveň nezapomínejte, že minimálně do 13 let by děti nikdy neměli jezdit na sedadle spolujezdce – další velké nebezpeční totiž představuje airbag, který může mladší děti udusit.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares