Dokážou děti už ve 4 měsících samy stát?

Podle nejnovějšího výzkumu jsou děti schopné samy stát ještě dříve než dosáhnou 4 měsíců věku. Musí se jim k tomu ale pomoct.

Většina maminek se nemůže dočkat, až uvidí své děťátko poprvé chodit. Ale tušily jste, že se tento zásadní milník v životě dítěte dá urychlit?

Nový výzkum publikovaný na webu Frontiers in Psychology naznačuje, že děti jsou schopné samy stát o mnoho dříve, než se doposud myslelo. Ale pokud to tak je, proč to nedělají?

Ve skutečnosti je to totiž trochu složitější – aby to miminka opravdu zvládla, potřebují trénink. Profesor Hermundur Sigmundsson z Islandu, který vede 12 týdenní plavecký kurz pro kojence a tomuto tréninku se věnuje, potvrzuje skvělé výsledky: z 12 miminek, která se kurzu účastnila, bylo 11 schopných samostatně stát po dobu alespoň 15 sekund. „Oproti tomu, co od dětí tohoto věku standardně očekáváme, jsou tyto výsledky naprosto senzační“, říká profesor Segmundsson. „Průměrně dokážou děti samostatně stát už ve věku 4,3 měsíce. To nejmladší bylo dokonce jen 3,6 měsíců staré. Děti zřejmě dokážou o mnoho více, než jsme tušili.“

Nezapomínejme ale, že takových výsledků lze dosáhnout jen pod profesionálním a zkušeným vedením. Ale přesto, nebylo by zajímavé vidět svého drobečka chodit už takhle brzo?

Zdroj: fitpregnancy.com

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares