Jak na mravence s přicházejícím jarem? Lze to i bez chemie!

Jak se zbavit mravenců přirozenou cestou? S jarem se probouzí příroda a samozřejmě se u vás mohou mimo jiné objevit také mravenci. Jednou možností je jít chemickou cestou nebo také tou přírodní, kterou vám tu dnes představíme.

Mravenci zanechávají feromonovou stopu všude, kde procházejí. Pokud tedy jednoho ručně přitisknete prstem k podložce, vypustí ji ze sebe a ostatní mravence sem ještě přilákáte.

Mnoho lidí to neví a tuhle chybu jsme zákonitě udělali v životě všichni. Je tak potřeba mravence vymýtit v celé jejich kolonii.

Moučkový cukr s boraxem

Feromonovou stopu odstraníte namazáním míst mýdlovou vodou. Mravence přilákáte hlavně na sladké a následně je usmrtíte boraxem. Naplňte boraxem malé uzávěry od lahví a umístěte je, co možná nejblíže k místu, kde mravenci pronikají do vašeho domu.

Můžete zkusit i trik 2 v 1. Když smícháte ½ šálku moučkového cukru se 3 lžícemi boraxu a namočíte do této směsi vatové tampóny a dáte je do mělkých uzávěrů nebo mističek, rozhodně máte na mravence bravurně spadeno.

Ocet

Nastříkejte ocet do blízkosti podlahových lišt, do trhlin a na pracovní desky, kde mohou cestovat. Ocet můžete nechat na površích zaschnout nebo jej otřít čistým hadříkem – tím eliminujete jejich chemické stopy a odradíte i ty největší opozdilce z řad mravenců.

Další tipy:

Udržujte v kuchyni pořádek a všechno sladké ukládejte do dóz. Mravenci jsou fikaní a vše musí být těsně uzavřené. Stačí kapičky sladké tekutiny po stranách, např. sklenice s medem a je to pro ně slast.

Můžete zkusit také esenciální olej z máty peprné na vatový tampon nebo místa, kde lezou, posypat skořicí. Plno lidí se také shoduje na tom, že mravenci zrovna neholdují dětskému pudru. Držíme vám palce, ať se jich buď efektivně zbavíte nebo ještě lépe – raději je nemít vůbec.

Štítky: , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares