Fusak do kočárku: jak vybrat ten správný?

Jestliže jste maminka s miminkem, jistě teď v zimě řešíte i správný výběr fusaku do kočárku, pokud jste tak již neučinila (zima je v plném proudu). Možná také dítko teprve čekáte a je ještě v bříšku.

Máte-li termín v nejbližších 3 měsících, budete jistě řešit výběr fusaku do kočárku. Až miminko vykoukne na svět a půjdete s ním poprvé na procházku, je to nezbytnost.

Ať v prvním nebo druhém případě, je potřeba, aby dítě na vycházce bylo v teple. Nezáleží až tak na designu, jako na praktičnosti. I když v dnešní moderní době se můžete spolehnout na obojí, ale počítejte s trochu vyššími finančními výdaji. Atraktivní a hřejivé fusaky nejsou úplně levnou záležitostí.

Jaké aspekty před nákupem zvážit?

Důležité je, jak dlouho chcete fusak používat, podle toho se dívejte i na to, pro koho je určen. Některé fusaky by vám mohly být brzo malé, je tam uvedeno např. rozmezí od 0-3 měsíců pro nejmenší, ale lepší je zřejmě koupit fusak od 0-12 měsíců. Vydrží déle a vy nebudete muset kupovat fusak ve stejném roce dvakrát.

Roli hraje také materiál a výplň. Některé fusaky mohou být vhodnější do hlubokých korbiček kočárků, jiné jen do golfových holí. Rozhodující je rovněž období, na kdy ho sháníte. Výplně se tak budou lišit, zimní budou naducanější, než třeba ty na jaro,atp.

Hlavní důraz byste měla klást na to, aby fusak disponoval dostatečným prostorem a stal se pro dítě pohodlným doplňkem do kočárku. Jestli bude ladit i s kočárkem, je pak věc estetické stránky, což na funkci jistě nebude mít vliv.

Prodyšný a současně hřejivý? I to vám fusaky dokážou splnit!

Zatímco v dřívějších dobách, se teplo rovnalo i izolaci, teď už jsou materiály fusaků úplně jinde. Děti se v nich jen tak nezpotí. Fusaky se dají vybrat i od narození do dvou let – jedná se o zcela novou řadu fusaků, která tzv. roste s dítětem. Odepínací spodní díl je praktický, fusak se dá nastavit podle výšky dítěte. Prodloužená verze je tak ideální do sportovního kočárku, kde je dítě více vystaveno okolnímu prostředí. Vrchní část fusaku může a nemusí nabízet ještě ukrytí hlavičky dítěte, což oceníte zejména v zimě.

Vnitřní náplně fusaků jsou variabilní a koupíte tak fusak s kachním i husím peřím – ač jsou třeba dražší, svojí úlohu plní fantasticky. Také duté vlákno či přírodní ovčí vlna jsou výbornou možností. Právě ovčí vlnu si maminky chválí, jelikož se dítě nepotí. Má totiž výtečné termoregulační vlastnosti. Vršek fusaků je pak většinou vyroben z polyamidu nebo polyesteru, aby byl odolný proti vlhkosti, větru a rychle schnoucí. Máte už ve svém výběru jasno?

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares