Pokojové rostliny pro větší děti

Stejně jako jiné koníčky, může být pro děti vhodné i pěstování květin. Zapojte je do tohoto vzdělávacího procesu již v raném dětství. Děti budou nadšené, že jsou přítomny tomu, jak rostlinka roste a kvete. Navíc je to poměrně levné hobby, takže s chutí do toho. Jaké květiny byste si měli pořídit? Myšleno i tak, když jsou děti odrostlejší a rostlinu nebudou ochutnávat, řada květin může být totiž jedovatá.

Při hledání pokojových rostlin pro děti se zaměřte hlavně na zeleň, která klade nižší nároky na údržbu – nemusí se tak často zalévat a není nijak náchylná na škůdce a je tedy relativně bezproblémová.

Filodendrony

Konkrétně Philodendron cordatum je rostlina, která snáší jakékoliv prostředí. Nové filodendrony se prodávají v jasných barvách, jako je třeba neonově zelená, oranžová a červená. Příjemně oživí interiér.

Šplhavice zlatá – Pothos

Pothos (Epipremnum aureum) je široce dostupná, levná a snadno se ošetřující rostlinka, která vlastní různé barvy listů.

Tchýnin jazyk – Sansevieria trifasciata

Má podlouhlé, silné a masité listy. Je k dispozici v různých barvách. Jedná se o další rostlinu, o kterou nemusíte nijak extra pečovat. Nemá ráda intenzivní světlo a přílišné zavodnění. K dostání jsou i její zakrslé odrůdy.

Aglaonema – „čínský evergreen“

Stálozelená rostlina s většími listy v mnoha barvách včetně populární růžové a červené. Je to skvělá interiérová rostlina, moc jí nezalévejte. Krásně roste a nevyžaduje přímé světlo.

Masožravé rostliny

Spadá sem mucholapka, rosička a džbánové rostliny. Pro děti podívaná, zvláště když konzumují hmyz. Klíčem k úspěšnému pěstování je udržovat jejich růst v teráriích. Pěstují se převážně v mechu nebo jiné podobné půdě. Zalévat by se měly destilovanou vodou a nehnojit. Postačí jim drobný hmyz jako třeba mouchy nebo mravenci. Hodně „masožravek“ pochází z USA.

Aloe vera

Aloe vera je další běžná pokojová rostlina, která nepotřebuje moc zalévat a má ráda jasnější světlo. Je velmi známá pro své léčivé vlastnosti. Nachází se v mnoha volně prodejných mastích na hojení pokožky. Stejně jako u všech sukulentů se vyvarujte nadměrného zalévání. Existuje dalších x druhů pokojových rostlin pro děti včetně různých miniaturních sukulentů, jako jsou třeba kaktusy nebo břečťan. Dobrou volbou je i Dracaena.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares