Zmírnění bolesti ušní infekce

Pocit bezmoci s dítětem, které trpí bolestí? Postupujte podle našich tipů pro úlevu od bolesti vnitřního ucha.

Nancy Dover zná až příliš dobře neúprosné nepohodlí způsobené ušními infekcemi. Jako matka dvou dětí, prožila několik bezesných nocí , několik zájezdů za doktorem a zběsilé volání do lékárny.

Stala se odborníkem při zjišťování symptomů. “Vždycky můžu říct, kdy moje děti mají bolest ucha,” říká Dover, z Carmichael, CA. “To dítě pláče celou noc.”

Je to výkřik, že většina rodičů malých dětí se rychle naučí interpretovat: U nachlazení, infekce středního ucha (nazývá otitis media) jsou nejčastějším důvodem návštěv u lékaře. Sedmdesát jedna procent dětí má alespoň jednu nehodu věku 3 let a 46 % má alespoň tři.

Typicky, infekce středního ucha nastává po studeném alespoň dva nebo tři dny. Za normálních okolností, dutina středního ucha produkuje malé množství tekutiny, která se obvykle odvádí ven přes Eustachovu trubici, která spojuje střední ucho k zadní části nosu. Když se Eustachova trubice stává oteklá kvůli chladu, tekutina se začne hromadit.

Zánět středního ucha skutečně přichází ve dvou formách: otitis media s výpotkem (OME), tam, kde je tekutina ve středním uchu, ale žádné známky akutní infekce; a akutního zánětu středního ucha (AOM), tam, kde je jak tekutina a bakteriální nebo virová infekce, která způsobuje zánět a bolest.

Hromadění tekutiny a výsledný tlak na ušní bubínek může způsobit něco od nepohodlí a dočasnou ztrátu sluchu extrémní bolest. Pro rodiče dětí, které ještě si ještě nikdy předtím neprošli jakoukoliv formou infekce středního ucha, to může být obtížné zjistit, co se vůbec děje, zejména pokud jejich dítě není schopno ještě mluvit. Ale existuje několik příznaků, a když rozpoznáte některé z nich, měli byste zavolat lékaře.

  • Ztráta chuti k jídlu a nespavost.
  • Žlutý nebo bílý výtok z ucha, způsobená malým prasknutím bubínku.
  • Horečka, ale pouze u dětí trpících AOM.
  • Tahání za ucho, i když to není tak časté, jak se mnozí lidé domnívají; ale pokud má vaše dítě neustále tendenci strkat prst do ucha a kroutit hlavou, tak to může znamenat problém.
  • Pro některé ztráta sluchu, i když ve většině případů se postupně vrací k normálu po odeznění infekce. Pokud vaše dítě neustále žádá, abystemu něco zopakovali, co jste právě řekl, mohlo by to být znamení.

Zklidnění
Když udeří infekce, existuje několik věcí, které můžete udělat pro uklidnění vaše dítě, než se dostanete s dítětem ke svému lékaři.

Doma
Dejte mu paracetamol nebo ibuprofen (nikdy aspirin) na bolest.

Teplý, vlhký ručník aplikujte na obličej vašeho dítěte v blízkosti ucha může také pomoci. Se starším dítětem, můžete použít topné podložky, ale buďte opatrní: Dejte ji na nejnižší hodnotu, zabalte ji do dalšího ručníku nebo do deky, a udržujte ji mimo dosah vody. Nikdy nepoužívejte topné podložky na malé dítě.

Požití otevírá Eustachovu trubice a odvádí tekutiny ze středního ucha, takže si můžete vyzkoušet dát vyzkoušet dítěti staršímu jako 4 roky žvýkat žvýkačky bez cukru. Dětem se musí dostát vysoký příjem tekutin.

U doktora
Zatímco antibiotika jsou stále doporučeny, když je infekce natolik závažná, že způsobí utrpení, mnozí lékaři nyní raději odloží předepisování a snaží se dát tělu možnost, aby s infekcí bojovalo samo. Princip tohoto je, aby se zabránilo vytváření kmenů rezistentních bakterií. Léčí – li se infekce léky, některé odolnější bakterie mohou přežít a přenést se na jejich potomky.

Léky mohou být vždy předepsány později, když vaše dítě je na tom ještě hůř. V případě, že doporučuje antibiotika, je nutné dobírat celou dávku na stanovenou dobu, i když příznaky vymizí. V opačném případě mohou některé bakterie přežít a způsobit další infekce.

Ušní infekce obvykle vykazují známky zlepšení během dvou až tří dnů léčby, ale některé děti opakovaně trpí . Pokud tomu tak je, nebo pokud infekce trvá déle než tři měsíce, může lékař navrhnout vložení tympanostomie trubky. Po provedení malého řezu v bubínku a vypouštění tekutiny ze středního ucha, lékař hodí malé plastové nebo kovové trubky do řezu. Účinné je to v asi 80 procentech případů, trubky, mají zajistit, aby se vzduch ve středním uchu dostal do oběhu a zabránil hromadění tekutiny. Obvykle vypadnou samy o sobě během 9 až 15 měsíců. V některých případech, je třeba, aby je odstranil lékař. Největší nevýhodou však je, že musí být chirurgicky vloženy a postup vyžaduje celkovou anestezii.

Běžní viníci

Co dělá vaše dítě náchylnější?

Dědičnost

Pokud máte jedno dítě, které trvale trpí ušními infekcemi, vaše ostatní děti budou pravděpodobně stejně. Chlapci mají tendenci být více infekční než dívky.

Krmení z láhve
Děti, které jsou krmeni z láhve jsou více ohroženy, protože nemají imunitu, kterou by získali prostřednictvím mateřského mléka. A ti, kteří pijí vleže nebo kteří usnout s lahví jsou zvláště ohroženy, protože mléko může odtékat přes Eustachovy trubice až do středního ucha, kde se může stát ideální médium pro bakterie.

Dudlíky
Sání na dudlík může také zvýšit pravděpodobnost infekce středního ucha. Někteří odborníci se domnívají, že konstantní sací pohyb může vytáhnout tekutinu ven z nosu a krku až do středního ucha. Dudlíky mohou být také nosiče pro choroboplodné zárodky, takže pokud vaše dítě již mělo několik ušních infekcí, možná budete chtít vzít dudlík pryč.

Faktory životního prostředí
U dětí, které dýchají tabákového kouře je větší pravděpodobnost, že se u nich vyskytne ušní infekce, než u dětí, které si pravidelně hrají doma s ostatními, a to buď v jeslích, nebo mateřské školce a jsou vystaveny většímu nachlazení a virům.

V několika málo případech, alergie na mléko a mléčné výrobky z kravského může být rovněž faktorem. Máte-li podezření, že vaše dítě má alergii, poraďte se se svým lékařem a pokusit odstranit všechny mléčné výrobky ze svého jídelníčku po dobu šesti až osmi týdnů. Pak ji pozorně sledovat jakékoli známky zlepšení.

Stáří
Čím mladší dítě je na počátku jeho prvního ušní infekce, tím vyšší je šance na opakující se záchvaty.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares